Prej pak javesh ka nisur kampionati U18 i volejbollit per femrave dhe nje nga ekipet pjesmarrese ne te eshte edhe ai i Beselidhjes se Lezhes. Nje ekip i cili ka ende probleme me pallatin e sportit ku i luan ndeshjet sepse ne mungese te nje pallati te tille ne Lezhe, detyrohen te udhetojne drejt Rreshenit sepse vetem aty i jane hapur dyert, pikerisht per t’i luajtur ndeshjet ne pallatin e sportit “Ariana Arapi”.

Megjithate ajo per te cilen do shkruajme sot eshte fakti qe ky ekip ndryshe nga shume te tjere, po shquhet per nje numer te madh vajzash pjestare te tij. Kjo fale punes shume te mire te trajnereve te tij, Rita Hasku, Vjollca Qose dhe Gentiana Nicaj.

Dhe ne fakt jane vajza te cilat e kane shume pasion volejbollin. Kuptohet jo te gjitha mund te kene talentin per te ecur perpara, por e rendesishme eshte qe e dashurojne kete sport.

Po kush jane keto vajza qe perfaqesojne sot Beselidhjen? E nisim nga njera prej lojtareve qe premton shume per te ardhmen, kapitenia Eliza Gjeçi, per te vazhduar me dy pasueset Gloria Trashaj dhe Laura Rrusti si dhe dy liberot, Lisandra Dusha dhe Era Reçi.

Ekipi i Beselidhjes U18 plotesohet edhe me lojtaret e tjera me pas si Lidia Gjeçi, Anja Mashaj, Megan Makaj, Daria Gjeçi. Viktori Lleshi, Anja Bruka, Kristela Duli, Kejsi Keçira dhe Artemisa Doçi. Kuptohet qe prioritet i ketij ekipi nuk jane rezultatet, por thjesht argetimi dhe marrja me sport, por kjo nuk do te thote se ato nuk hyjne ne fushe per te fituar ndaj çdo kundershtari./SHKODRA-SPORT.COM/