Premier League e çmendur për Rodrygon. Sulmuesi i Real Madrid ka përfunduar në qendër të një stuhie të thashethemeve në javët e fundit, me Manchester City dhe Chelsea të dy të lidhur me brazilianin për një lamtumirë të mundshme me klubin spanjoll, që sapo fitoi Ligën e pesëmbëdhjetë të Kampionëve.

Hapësira të mbyllura. 23-vjeçari i talentuar mund të lëvizë diku tjetër, i ndikuar nga ardhjet e reja, Kylian Mbappe dhe Endrick. Sipas asaj që u zbulua nga TEAMtalk, i vetmi klub që deri më tani ka shfaqur interes konkret për brazilianin është Manchester City: Pep Guardiola ka shumë respekt për Rodrygon dhe e konsideron atë një lojtar ideal për të forcuar skuadrën e tij.

Por edhe Chelsea tashmë ka kontaktuar me përfaqësuesit e lojtarit për të kuptuar kushtet e mundshme të një marrëveshjeje. Paris Saint-Germain, megjithatë, thuhet se po vlerëson profilin e Rodrygo si një zëvendësues të mundshëm për Mbappé.

Rodrygo është nën kontratë me Los Blancos deri në vitin 2028, klubi spanjoll gjithashtu nuk ka ndërmend të ulet në tryezën e bisedimeve për shitjen. Dhe lojtari, pas triumfit në Ëembley, konfirmoi dëshirën e tij për të qëndruar në Madrid me fanellën e Realit. Prandaj, shanset për një largim nga Spanja janë shumë të ulëta për momentin.