KRYESORE

Ka edhe më keq se Gjoka. Në Brazil trajneri tenton të grushtojë gazetarin (VIDEO)

0
Oswaldo de Oliveira, trajner i Atletico Mineiro nuk ka arritur ta përmbajë veten pas një pyetje që i drejtoi një gazetar, pas barazimit me ekipin e kategorisë së 4 në Brazil. Reagimi i trajnerit ishte mjaft i fortë saqë...

SHOQATA E ARBITRAVE TË SHQIPËRISË DËNON SULMET DENIGRUESE TË TRAJNERIT DURO KARSHI ARBITRAVE

0
Duke marrë marre shkas nga një prononcim i trajnerit të Flamurtarit Shpëtim Duro, në mediat sportive, Shoqata e Arbitrave, reagon ashpër në lidhje me këtë deklaratë denigruese të trajnerit të Flamurtarit. Në citimet e tij në daljen publike,...

Gjoka: Ndeshja në Lushnjë është jetike për Vllazninë, të marrim maksimumin

0
Të shtunën në orën 14.00 në stadiumin "Roza Haxhiu" do të luhet ndeshja Lushnja- Vllaznia e javës së 19-të të Superligës. Një sfidë shumë interesante por njëkohësisht edhe delikate. Në kampin shkodran, gjatë gjithë këtyre ditëve është punuar shumë për të...

Izmir Smajlaj “lë sportin” në Turqi. Merr një post tjetër të rëndësishëm

0
Atleti shkodran Izmir Smajlaj siç kemi bërë të ditur, prej disa kohësh ndodhet në Turqi. Ai është duke u përgatit për Kampionatin Ballkanik që do të zhvillohet në Stamboll më datë 17 të këtij muaji. Por njëkohësisht, gjatë kohëve të pushimit,...

“Vllaznia B” kërkesë për të luajtur të dielën ndaj Besëlidhjes

0
Rëndësia e madhe që ka ndeshja Lushnja- Vllaznia për klubin shkodran ka bërë që drejtuesit e tij të bëjnë një kërkesë zyrtare për spostimin e ndeshjes së ekipit B ndaj Besëlidhjes për të dielën. Një kërkesë e ligjshme nisur...

Donald Trump i shkakton 35 milionë euro humbje klubit të Manchester United

0
Manchester United ka pësuar humbjen më të madhe financiar në tetë vitet e fundit si pasojë e reformës së re të taksave që ka bërë presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. “Djajtë” janë futur në minus...

Kupa/ Barcelona në finale, Coutinho shënon golin e parë me katalanasit

0
Barcelona shkon në finale të Kupës së Mbretit. Katalanasit kanë mposhtur në sfidën e dytë Valencia-n me rezultatin 2-0, ndërsa takimi i parë kishte përfunduar 1-0, po për skuadrën e drejtuar nga trajneri Valverde. Me rezultatin e përgjithshëm 3-0, Barça...

Shtypi sportiv i sotëm, Vllaznia e ka finale në Lushnjë

0
Faqet e para të shtypit të sotëm sportiv janë ndalur padyshim edhe tek sfida e së shtunës për kampionat në mes Lushnjës dhe Vllaznisë. Një sfidë kjo që do të vendosë shumë gjëra për të dy ekipet. Kështu, në faqen e...

Lajmi i fundit: Jetmir Kuçi fiton ndaj boksierit grek, fitojnë edhe shkodranët e tjerë

0
Ka përfunduar "nata e boksit" zhvilluar mbrëmjen e sotme në "Feti Borova" të kryeqytetit. Një natë boksi dhe spektakli që u mbyll me ndeshjen e boksit profesionist në mes shkodranit Jetmir Kuçi dhe grekut Kavvadias. Shkodrani me shumë përvojë...

Neymar-Perez, lajmi i fundit!

0
Florentino Perez është i vendosur që ta transferoj Neymarin në verën që po vjen. Mediat spanjolle raportojnë se presidenti i Real Madridit ka filluar hetimet mbi jetën private të brazilianit. Perez dëshiron që ta njoh më shumë Neymarin, rrethin e tij...