Vllaznia U-16 kalon Tiranën dhe e sheh veten në finale

0

Pas përfundimit të kampionateve të Ligës Amatore sipas zonave, ka nisur së fundi edhe play off-i i kampionatit kombëtar të saj. Ekipet kampione sipas zonave janë duke u ndeshur në Tiranë për të caktuar kësisoj se kush do të jetë ekipi kampion i këtij sezoni. Në ndeshjen e parë gjysmëfinale, Vllaznia U-16 është ndeshur me Tiranën.

Kombëtaret e moshave, fiton Martini, barazon Sinani, humb Beqiri

0

Ditën e djeshme janë zhvilluar ndeshjet e javës së dytë të kampionatit të ekipeve kombëtare rajonale. Në Kamëz, ekipet e Zonës së Shkodrës janë ndeshur me ato respektive të Fierit me të cilat kanë arritur të fitojnë një ndeshje, të barazojnë një dhe të humbasin një. Më i suksesshmi këtë javë ka qenë ekipi U-17 që drejtohet nga trajneri Edi Martini. Ai ka mundur përfaqësuesen e Fierit me rezultatin e thellë 5-1.

Nis kampionati i kombëtareve rajonale. Fiton vetëm Shkodra U-15

0

Pasditen e sotme në Shkodër, Elbasan dhe Fier kanë nisur kampionatet e ekipeve përfaqësuese rajonale të cilat zhvillohen për të tre grupmoshat, ato U-13, U-15 dhe U-17. Në Shkodër, pikërisht në "Loro Boriçi" kanë luajtur ndeshjet e para të tre ekipet e Zonës së Veriut dhe përballë, sipas shortit të hedhur, kanë qenë tre ekipet e Zonës së Durrësit.

Liga Amatore shpall ekipet kampione të sezonit 2016-17

0

Kampionatet e Ligës Amatore të Zonës së Veriut sot kanë ulur siparin e tyre duke shpallur edhe më të mirët. Ka ndodhur kështu pas përfundimit të ndeshjeve finale dhe më pas është zhvilluar ceremonia përkatëse e vlerësimit të ekipeve më të mira por edhe të lojtarëve më të mirë. Kështu, në kategorinë U-9, kampion është shpallur ekipi "Shkodra 2006" i cili pak kohë më parë u shpall edhe fitues i kupës "Esat Rakiqi".

Enes Isufi, mbrojtësi i kombëtares U-19 që e nisi karrierën si sulmues

0

Në futboll jemi mësuar që futbollistët t'i njohim nga pozicionet që mbajnë në fushë. Të gjithë e kemi të qartë se kush është portieri, mbrojtësi, mesfushori apo dhe sulmuesi. Por ka edhe ndryshe.Bekim Balaj e ka nisur karrierën e tij si portier por më pas, në një ditë të zakonshme, një nga trajnerët që ka punuar me të tek moshat e Vllaznisë, pikërisht ish-kapiteni i saj Astrit Prençi, e provoi në sulm dhe aty mbeti.

Paulin Ndoja: Ka ardhur koha t’i besojmë portierëve shkodranë

0

Ish- portieri i famshëm shkodran, Paulin Ndoja, aktualisht trajner i portjerëve në Akademinë Vllaznia merret me përgatitjen e një grupi portjerësh të rinj që janë pjesë e ekipeve zinxhir të kuqebluve. Njëri prej tyre është edhe Samet Bajri, ishte “heroi” i ndeshjes finale të luajtur të enjten në “Elbasan Arena”, Vllaznia-Partizani ku me dy penalltitë e pritura kontribuoi në fitimin e titullit kampion për kuqeblutë.

AAS U-17 shpallet kampione e Shqipërisë. Mund 3-2 në finale Luftëtarin

0

Eshtë zhvilluar sot në orën 16:00, ne kompleksin "Internacional" finalja e Kategorisë së Pare për moshen U17, edicioni 2016-2017. Në këtë finale janë përballur Akademia AAS si fituese e grupit A dhe Luftëtari si fitues i grupit B. Finalen e fitoi Akademia AAS me rezultatin 3-2 pas një ndeshjeje shumë të luftuar midis dy finalistëve, të cilët sezonin e ardhshëm do të jenë pjesë e Kategorisë Superiore për këtë grupmoshe.

Enes Isufi 90 minuta titullar me kombëtaren U-19 në turneun e Italisë

0

Pasditen e djeshme kombëtarja shqiptare U-19 nën drejtimin e trajnerit Erjon Bogdani ka zhvilluar ndeshjen e saj të parë në turneun "Lazio Cup" ku është duke marrë pjesë në Itali. Përballë saj ka qenë Racing Club Roma dhe në përfundim të ndeshjes është fiksuar rezultati i barabartë 0-0. Në formacionin kuqezi në këtë ndeshje të parë ka luajtur me sukses për 90 minuta edhe mbrojtësi shkodran Enes Isufi. Sigurisht që ai ka spikatur me sigurinë e treguar në fushë, ndonëse mosha e tij është shumë e re megjithatë ai premton shumë për të ardhmen.

Përfundon kupa “Esat Rakiqi”. Ja kush janë më të mirët e saj

0

Esat Rakiqi është nderuar nga Federata Shqiptare e Futbollit me një kupë të organizuar nga Zyra Rajonale në Shkodër me drejtues Hysen Zmijanin, në nderim të tij vetëm pak muaj pas ndarjes nga jeta. Kupa ka rreth një muaj që ka nisur dhe ka kulmuar paraditen e së shtunës kur janë zhvilluar ndeshjet finale dhe janë përcaktuar fituesit e saj sipas grupmoshave. Në këtë kupë kanë marrë pjesë të gjitha ekipet e Zonës së Veriut në grupmoshat nga 9 deri 17 vjeç.

Nesër mbyllet kupa “Esat Rakiqi”. Zyra Rajonale e FSHF-së shpall fituesit

0

Pas më tepër se një muaji ndeshje të luajtura, paraditen e nesërme Zyra Rajonale e Federatës Shqiptare të Futbollit në Shkodër do të zhvillojë ceremoninë përmbyllëse të kupës së zhvilluar në nderim të ish- futbollistit dhe ish- trajnerit të Vllaznisë Esat Rakiqi, të ndarë nga jeta pak muaj më parë. Në të pritet të marrin pjesë familjarë dhe shokë e kolegë të tij. Para se të zhvillohet kjo ceremoni dhe ndarja e kupave për fituesit, do të zhvillohet të gjitha ndeshjet sipas grupmoshave.Tashmë janë përcaktuar edhe skuadrat finaliste dhe mbetet për të përcaktuar vetëm fituesit.