Sulmuesi shkodran Armando Vajushi shënon golin e 9-të në Rumani

Sulmuesi shkodran Armando Vajushi vazhdon të shkëlqejë në Ligën e 2 rumune. Ai ka qenë protagonist në sfidën që po luhet aktualisht mes Viitorul TG dhe Petrolul dhe pjesë e parë është mbyllur me rezultatin 1-2. Vendasit gjetën golin që...

Sulmuesi shkodran Rubin Hebaj shënon gol për Shkëndinë e Tetovës

Shkëndija e Tetovës vazhdon e qetë drejt titullit kampion, teksa ditën e sotme ka korrur një tjetër fitore. Të besuarit e Ernest Gjokës, kanë mposhtur me rezultatin 0-3, Belasicën në transfertë. Ishte sulmuesi shkodran Rubin Hebaj, ai i cili realizoi...

Rubin Hebaj: Ëndërroj Kombëtaren, e mendoj çdo ditë grumbullimin me të

Shkëndija e Tetoves po bën një sezon pozitiv. Të besuarit e Ernest Gjokës kryesojnë kampionatin në Maqedoninë e Veriut, me 10 pikë diferencë nga vendi i dytë. Në një lidhje me Ora News, ka folur futbollisti i Shkëndijës,...

Grea Tula, portierja 8 vjeçare me origjinë nga Shkodra, që ka filluar të spikasë...

Kemi shkruar edhe me pare per kete vajze qe pak kohe me pare ka mbushur 8 vjeç, por ajo qe ka rendesi ka e ardhmja e saj. Ne Kanada kane filluar te flasin shume rreth saj dhe e konsiderojne...

Agjenti i Hysaj e thotë troç: Do të transferohet te një ekip që luan...

Largimi i Elseid Hysaj nga Napoli duket pothuajse i sigurt. Ka kohë që përflitet për një gjë të tillë, e vera duket momenti i duhur. Futbollisti është i pakënaqur, e këtë e konfirmon edhe agjenti Mario Giuffredi. Ai...

E bujshme nga Italia/ Hysaj shumë pranë akordit me Milanin, ja paga që pritet...

Largimi i Elseid Hysajt nga Napoli këtë verë është bërë një fakt i kryer nga vet agjenti i shkodranit, Mario Xhiufredi, i cili në media ka pohuar se po punon të gjejë destinacionin më të përshtatshëm për mbrojtësin 27...

Elseid Hysaj drejt kalimit në kampionatin turk, zbulohet skuadra që dëshiron mbrojtësin shqiptar

Elseid Hysaj luan sezonin e fundit me skuadrën e Napolit, teksa pas përçudnimit të kampionatit ka vendosur të largohet për të vazhduar karrierën diku tjetër, pasi i përfundon kontrata dhe do të jetë një lojtar i lirë. Mbrojtësi shkodran shpesh...

Tre skuadra për të ardhmen e Elseid Hysajt, mbrojtësi është ende i pavendosur

Ndeshjet e përfaqësueses shqiptare të futbollit treguan edhe një herë se Elseid Hysaj është kthyer në formën e tij më të mirë dhe se me të drejtë ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve që janë të gatshëm të sigurojnë...

Anton Qafarena dhe VK Barkom Kazhany shkojnë në finalen e kampionatit në Ukrainë

Pas fitores se Superkupes dhe Kupes se Ukraines, volejbollisti shkodran Anton Qafarena eshte shume prane edhe fitimit te titullit kampion te ketij sezoni ne kete vend me ekipin e tij VK Barkom Kazhany. Diten e sotme ai ka siguruar daljen...

BEFASIA/ Krijohet ekipi ‘Vllaznia’ edhe në Angli. Synon titullin në minifutboll

Nje lajm interesant nga vjen sot nga Anglia. Nje nga lexuesit e rregullt te gazetes tone dhe njekohesisht njeri prej fituesve te QUIZ te "Shkodra Sport" pak kohe me pare, Erjon Bejtja na ka shkruar se ne Angli kane...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Java e 20-të, Vllaznia luan ‘derbin’ me AAS, ‘Juban Danja’ pret...

Kampionati i femrave po i afrohet fundit edhe për këtë sezon futbollistik, me javën e 20-të që luhet e ndarë në tre ditë. Sfida hapëse...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR