7 gola në 8 ndeshje, sulmuesi shkodran po shkëlqen në Gjermani

Futbollistët shkodranë janë shpesh protagonistë në skuadrat ku luajnë, duke qenë ndër më të mirët. Një ndër ta është edhe Brajan Gruda. Lojtari me orgjinë shkodrane, por i rritur në Gjermani është pjesë aktualisht e skuadrës së Mainz. Pavarësisht...

FANTASTIKE/ Trajneri Terim grumbullon edhe 18 vjeçarin shkodran Fikaj për sfidën ndaj PAS Giannina

Viti 2024 ka nisur me nje lajm shume te mire per futbollistin shkodran Elton Fikaj. 18 vjeçari eshte grumbulluar nga trajneri Fatih Terimi per ndeshjen e pare te ketij viti, ate qe do te luaje neser ne oren 21.00...

Silvinjo ‘i fiksuar’ pas Brajan Grudës, shkon në Gjermani për ta ndjekur në Frankfurt-Mainz

Nuk ka ditë pushimi për Silvinjon! Trajneri i Shqipërisë po vazhdon punën mes analizës së kundërshtarëve të Euro 2024 dhe udhëtimeve në Europë, për të biseduar dhe afruar talentet e rinj te Shqipëria. Silvinjo është i fiksuar pas sulmuesit...

Alban Bushi: Rocco Vata është ndër talentët më të mirë në Europë

Trajneri i Shqipërisë U21, Alban Bushi ka folur mbi çështjen e fundit të ‘transferimeve’ të lojtarëve nga Përfaqësuesja e Kosvës drejt Kombëtares shqiptare. Për timonierin e Shpresave kuqezi është mirë që lojtarët kanë mundësi të zgjedhin pasi jemi një...

Brajan Gruda, “pinjolli” i familjes Gruda grumbullohet me Kombëtaren U15 të Gjermanisë

Ndodh edhe kështu. E gjithë familja ka kontribuar për Vllazninë apo dhe ekipe të tjera, por që nmjë pjestar i saj të mbërrijë deri në nivele të tilla, nuk kishte ndodhur më parë. E kemi fjalën për 14 vjeçarin...

76′ titullar ndaj Bajer Leverkusen. 19 vjeçari Brajan Gruda ndër më të mirët ndaj...

Ka luajtur serish 76 minuta si titullar per Mainz 05 ne sfiden ndaj Bajer Leverkusen dhe ndonese ekipi i tij eshte mundur me rezultatin 0-3, ai ka qene nder me te miret ne fushe per skuadren e tij. E...

Andrea Ndoj braktis Shqipërinë për Greqinë, reagon babai: E vendosa unë, edhe ushtar do...

Andreas Ndoj mund të kishte ecur në gjurmët e Thomas Strakoshës dhe Ergys Kaçes duke lënë gjurmë në Kombëtaren shqiptare, por vendosi të ndjekë udhën e Sotir Ninit, Gjergji (Panajot) Kones dhe Fiorin Durmishajt duke zgjedhur të luajë për...

Roli i ri në fushë, Mario Mitaj mahnit para ndeshjeve të kombëtares

Nga Endri ÇINARI Ka qenë ndoshta zbulimi i këtyre eleminatoreve për kombëtaren shqiptare dhe pikërisht para ndeshjeve të kuqezinjëve vjen në një super formë. Fjala është për Mario Mitajn, i cili tashmë nga java në javë po shndërrohet në protagonist...

Shkëlqen me kombëtaren e Gjermanisë, Gruda vlerësohet si më i miri i ndeshjes ndaj...

Nga Endri ÇINARI Prej disa kohësh po flitet për të si një prej futbollistëve të së ardhmes. Fjala është për Brajan Gruden, sulmuesi me origjinë shkodrane që luan me Mainz. Sulmuesi është pjesë e kombëtares U21 të Gjermanisë, ku ishte...

17 vjeçari me origjinë nga Shkodra Marash Kumbulla firmos për Veronën

Është vetëm 17 vjeç, por ka firmosur kontratën e parë në jetën e tij si profesionist dhe do të jetë pjesë e një prej skuadrave të Serie A. Pas Hysajt, Berishës dhe Strakoshës, në sezonin e ardhshëm pjesë e elitës së futbollit italian do të jetë edhe talenti 17 vjeçar Marash Kumbulla. Ky i fundit ndonëse ka lindur në Itali, është me origjinë nga Shkodra.