Ilir Dibra nis punë si trajner në Kanada

Një nga dy trajnerët shkodranë që kanë emigruar muajt e fundit në Kanada, pikërisht Ilir Dibra, mësohet se ka nisur punë në këtë profesion edhe atje në kontinentin e largët. Ndonëse ende zyrtarisht nuk ka marrë drejtimin e një...

Mario Mitaj, djaloshi me origjinë nga Vermoshi që shënoi 2 gola në 3 ndeshje...

Vetëm 15 vjeç megjithatë karrierën e tij e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer. Mario Mitaj, djaloshi i lindur në Greqi por me origjinë nga Vermoshi, jo vetëm mban shiritin e kapitenit tek ekipi i tij U16 në Akademinë...

Shkodrani Denis Buzukja arrin fitoren e parë në boksin profesionist amerikan (VIDEO)

Mbrëmja e djeshme ka qenë e veçantë për komunitetin shqiptar në tërësi dhe atë shkodran që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një numër i madh i tyre ka qenë i pranishëm në një ndeshje boksi pikerisht ne disiplinen...

Brajan Gruda, ëndrra e bërë realitet. Shkodrani pjesë e kombëtares U15 të Gjermanisë

Prej disa kohësh ka qenë pjesë e grumbullimeve të kombëtares gjermane të moshës U15 dhe së fundmi ai konsiderohet pjesë e rëndësishme e saj. E kemi fjalën për një futbollist të lindur në Gjermani por me origjinë nga Shkodra,...

Hamdi Salihi: Peng një titull kampion me Vllazninë

Hamdi Salihi është shumë pranë rikthimit në kampionatin elitar që zhvillohet në Austri, por tashmë jo si lojtar i Rapidit të Vienës. Sulmuesi shqiptarë është duke tentuar të ngjitet sërisht në elitën austriake, kësaj radhe me Nojshtad.Nojshtadi është duke...

Kevin Gjoka, shqiptari i talentuar që po rritet tek Akademia e Juventusit

Kur përmend emrin "Juventus" sigurisht që të krijohet vetëvetiu një respekt për historinë e këtij klubi, shumë të njohur në Itali dhe jo vetëm. Futbollistët që luajnë për të, padyshim janë të përzgjedhur dhe ndërkohë edhe Akademia e këtij...

Uendi Vecaj, kjo video tregon pse ai përfundoi tek Dinamo Zagreb

Në limitet e merkatos së verës, mesfushori sulmues i Vllaznisë Uendi Vecaj firmosi për Dinamon e Zagrebit. Një lëvizje disi e befasishme për opinionin sportiv por jo për kroatët. Ata e kishin parë në stërvitje për një periudhë 10 ditore dhe kishi vlerësuar aftësitë e tij teknike. Për këtë arsye, e morën në rradhët e tyre teksa 20 vjeçari për momentin luan me ekipin B të klubit të njohur kroat.

‘Shpëthen’ i ati i Marko Mollës: Mjaft më me histori ‘vjedhjesh’ e ‘trathtirash’. Shqipëria...

Italia U17 eshte nisur drejt Brazilit per te marre pjese ne Kampionatin Boteror te kesaj grupmoshe dhe bashke me 21 te perzgjedhurit e stafit teknik eshte edhe portieri me origjine nga Thethi- Marco Molla. Nje sukses i jashtezakonshem i ketij...

Rudi Vata e drejtoi në tre ndeshje, klubi belg merr vendim përfundimtar për çështjen...

Klubi i Muskron më në fund ka marrë vendimin sa i përket pankinës së skuadrës, ku në tre javët e fundit është ulur Rudi Vata. Trajneri Bernd Holerbah vazhdon të vuajë nga pneumonia akute dhe për momentin nuk mund të...

Marash Kumbulla, biri i një muratori nga Shkodra që i tha “jo” Italisë

Marash Kumbulla u nis herët dje në mëngjes. Destinacioni ishte Tirana. Trajneri Edi Reja e ka ftuar për dy ndeshjet e radhës që Shqipëria do të luajë kundër Turqisë dhe Moldavisë. Ky lojtar shpërtheu papritmas dhe tani duket vërtet i...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR