FANTASTIKE/ Portieri 17 vjeçar nga Velipoja Gabriel Guri firmos për Paris Saint Germain

Ndodh edhe keshtu kur sportin e ke pasion dhe perpos tij, Zoti te ka dhene edhe talentin e duhur. 17 vjeçari nga Velipoja Gabriel Guri diten e sotme eshte prezantuar tek Akademia e klubit te njohur francez Paris Saint...

17 vjeçari me origjinë nga Shkodra Marash Kumbulla firmos për Veronën

Është vetëm 17 vjeç, por ka firmosur kontratën e parë në jetën e tij si profesionist dhe do të jetë pjesë e një prej skuadrave të Serie A. Pas Hysajt, Berishës dhe Strakoshës, në sezonin e ardhshëm pjesë e elitës së futbollit italian do të jetë edhe talenti 17 vjeçar Marash Kumbulla. Ky i fundit ndonëse ka lindur në Itali, është me origjinë nga Shkodra.

PRONONCIMI/ Andreas Ndoj e pranon: Po, kam zgjedhur të luaj për Greqinë. Shqipërinë e...

Diten e sotme ne media eshte botuar lajmi i largimit te futbollistit shkodran Adreas Ndoj nga kombetarja shqiptare duke zgjedhur perfundimisht ate te Greqise. Nje gje e tille sigurisht qe solli edhe reagime te ndryshme, teksa kujtojme qe para...

Luan me PSG, por kombëtarja shqiptare ‘harron’ t’i bëjë ftesë portierit shkodran Gabriel Guri

Po luan qe prej fillimit te sezonit me ekipin U19 te Paris Saint Germain, megjithate ne Shqiperi askujt nga stafi i ekipeve tona kombetare nuk i ka rene nder mend per te. E kemi fjalen per ish- portierin e...

Sergio Kalaj, mbrojtësi nga Bajza bëhet pjesë e Serisë A

Një tjetër futbollist shqiptar dhe konkretisht nga zona veriore e Shqiperise, është bërë pjesë e Serisë A. Pas Elseid Hysajt, Marash Kumbullës dhe Kevin Haverit, të cilët tashmë janë shndërruar në emrat e njohur në Itali dhe të Kombëtares...

Shkëlqeu këtë sezon me Olimpiakos, oferta nga Spanja dhe Gjermania për shkodranin

Andreas Ndoji ishte zbulimi i këtij sezoni tek Olimpiakos. Futbollisti me origjinë nga Shkodra, por i lindur dhe rritur në Greqi ishte një nga hyrjet e akademisë këtë edicion që lamë pas në skuadrën bardhekuqe. I aktivizuar më së...

VIDEO/ Shkodrani Rocco Vata supergol për Irlandën në sfidën ndaj Maqedonisë së Veriut

Shenoi kater dite me pare, madje bashke edhe me dy shkodranet e tjere Kevin Zefi dhe Justin Ferizaj, por Rocco Vata e ka perseritur serish kete gje edhe mbreme ne ndeshjen e rradhes eliminatore te Kampionatit Europian te 17...

Mario Mitaj, 15 vjeçari nga Vermoshi që dje shënoi për Shqipëria U17 dhe luan...

Fitorja e djeshme e Shqipëria U17 me rezultatin 1-0 ndaj Azerbajxhanit në ndeshjen e fundit eliminatore, kuptohet që mori vëmendjen e duhur dhe për më tepër, që ka qenë e vetmja fitore për këtë kombëtare. Autor i golit të...

EKSKLUZIVE/ Shumë zhurmë për asgjë, futbollisti shkodran konfirmohet me skuadrën e tij

Erald Çinari është një bga futbollistët shkodranë për të cilin po flitet shumë në këtë periudhë merkatoje. Për sulmuesin që aktivizohet tek ekipi i Samsunspor në Ligën e Parë turke, ka pasur disa oferta dhe interes nga klube të...

17 vjeçari shkodran Elton Fikaj që luan me Panathinaikos, firmos me kompaninë e njohur...

E ardhmja e futbollistit me origjine nga Shkodra Elton Fikaj duket e sigurte dhe me shume mundesi ate do ta shohim ne klube te njohura europiane. 17 vjeçari qe eshte pjese e Akademise se klubit te njohur grek Panathinaikos,...