Admir Mehja shënon sërish. Liria mund Prishtinën kryesuese

Futbollisti shkodran Admir Mehaj ka shënuar sërish për skuadrën e Lirisë së Prizrenit për të cilën luan. Ka ndodhur kështu në takimin e sotëm, atë që skuadra prizrenase ka luajtur në fushën e vet ndaj ekipit të Prishtinës që udhëheq kampionatin. Mehaj ka shënuar në minutën e 47-të të ndeshjes me një gjuajtje të fortë me të djathtën e tij nga 25 metra. Ky gol ka qenë i vetmi i ndeshjes, rezultati përfundimtar i së cilës ka qenë 1-0 për Lirinë. Ky është goli i dytë rradhazi për Mehajn sepse siç ju kemi bërë të njohur, ai pat shënuar edhe javën e kaluar, në transfertën e mbyllur barazim 1-1 me KEK. Ndeshja e sotme ndaj Prishtinës ka qenë interesante dhe është ndjekur nga 2 mijë shikues. Figurë shumë të mirë në këtë ndeshje ka bërë edhe futbollisti tjetër shkodran Alsid Tafili.

Bala e Vajushi thirren në kombëtare për miqësoren me Kamerunin

Ashtu siç pritej, trajneri i kombëtares shqiptare Xhani De Biazi për miqësoren e rradhës me kombëtaren e Kamerunit, ka thirrur edhe dy futbollistët shkodranë Bekim Bala dhe Armando Vajushi. Lista e publikuar sot nga ana e Federatës Shqiptare të Futbollit e vërteton këtë gjë. Dy shkodranët po luajnë shumë mirë me skuadrat e tyre, Bala në Çeki me Spartën e Pragës dhe Vajushi në Bullgari me Liteksin. Tashmë pritet që ata të tregojnë vlerat e tyre të vërteta edhe me kombëtaren pasi e kanë bërë këtë gjë edhe me kombëtaren Shpresa. Ja lista e plotë e lojtarëve të thirrur për miqësoren me Kamerunin:

Liria e Samuel Nikaj ngjitet në vendin e parë të renditjes

Liria e Prizrenit qe drejtohet nga trajneri shkodran Samuel Nikaj ka fituar serish ne kampionatin kosovar te Liges se Pare dhe pas ndeshjeve te javes se shtate te tij, ka kapur kreun e renditjes. Pasditen e sotme prizrenasit kane luajtur...

Hamdi Salihi dy gola në Izrael për skuadrën e tij Hapoel Acre

Sulmuesi shkodran Hamdi Salihi e ka nisur mbarë aventurën e tij në kampionatin izraelit të futbollit me skuadrën e tij Hapoel Acre. Ajo ka fituar sot në fushën e saj ndaj një kundërshtari shumë të fortë me rezultatin 4-3. Në fakt ka qenë skuadra udhëtuese ajo që ka qenë në udhëheqje të rezultatit 3-1 kur Salihi është futur në fushë. Pikërisht ai do shndërrohej në protagonist sepse brenda 10 minutash do shënonte dy gola duke barazuar shifrat.

Armando Broja është i pandalshëm, sulmuesi realizon një gol dhe i anulohet një tjetër

Sulmuesi me origjine nga Malesia e Madhe Armando Broja vazhdon të shënojë rregullisht me klubin e Çelsit teksa edhe në mbrëmjen e djeshme sulmuesi realizojë golin vendimtar të tijve. Në ndeshjen mes londinezëve U 18 dhe Milluall U 18,...

Admir Teli s’grumbullohet për miqësoren me Gjeorgjinë

 

Mbrojtësi i njohur shkodran Admir Teli nuk do të grumbullohet për ndeshjen miqësore që ekipi jonë kombëtar do të zhvillojë në Gjeorgji më 29 shkurt. Lajmi bëhet i ditur në të përditshmet sportive, sipas së cilës, lojtari aktual i Karabakut nuk është preferuar nga ana e trajnerit Xhani De Biazi. Ndoshta kjo është zgjedhje taktike e këtij trajneri por në media ky veprim i tij është kritikuar ngaqë për momentin Shqipërisë i mungojnë për arsye dëmtimesh dy lojtarët që kanë luajtur në qendër të mbrojtjes si Cana dhe Curri. Për rrjedhojë, Teli ishte i vetmi lojtar me përvojë që ofronte garanci në qendër të mbrojtjes megjithatë ai sërish nuk është preferuar nga ana e De Biazit.

Zemrën jeshile, ujkun dhe telefonin! Armando Vajushi e kërkon ekipin nga “Instagrami”

Armando Vajushi ka qënë një prej futbollistëve shqiptarë që mbushte më së shumti me shpresë tifozët shqiptarë. Lojtari shkodran ka qënë edhe pjesë e Kombëtares, ndërsa të krijonte përshtypjen se do të kishte një karrierë të madhe për të.. Por...

E bujshme nga Italia, Verona po punon për të rinovuar me Kumbullën

Merkato ende s’është hapur zyrtarisht, por thashethemet për transferimin e Marash Kumbullës në një klub të madh nuk kanë të sosur. Talenti i kombëtares sonë ka treguar cilësi të një lojtari të madh dhe emra si Interi, Juventusi apo...

Dje shënoi për Domzhalen, Rubin Hebaj sot mori një tjetër lajm të mirë

Dje ka shënuar golin e tij të pestë për këtë sezon me ekipin e Domzhales dhe menjëherë ka marrë edhe një tjetër lajm të mirë. Atë të grumbullimit sërish me kombëtaren U-21. Bëhet fjalë për sulmuesin shkodran Rubin Hebaj....

Nikolin Kumbulla: Bëmë realitet një ëndërr të madhe, ju tregoj Marashin e vogël

Është vetëm 20 vjeç, por sytë e gjithë botës janë te ai. E duan në skuadër, e preferojnë ta rreshtojnë në prapavijë sepse vetëm qetësia e tij karakteristike mund ta mbajë rrjetën të paprekur. Bëhet fjalë për Marash Kumbullën,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR