DERBI I VEÇANTË MBYLLET NË KROACI, ME 5 LOJTARË SHQIPTARË NË FUSHËN E LOJËS....

Një derbi i veçantë sapo është mbyllur në Kroaci. Bëhej fjalë për përballjen mes Lokomotivo Zagrebit dhe Hajdukut të Splitit, e përfunduar me rezultatin 0-0. Në këtë ndeshje ishin 5 lojtarë shqiptarë, ku pjesa e tyre më e madhe vinin...

Hysaj te Roma në janar, dy kushte për të konkretizuar transferimin e shkodranit në...

Elseid Hysaj është kthyer sërish në një emër të nxehtë të merkatos italiane, teksa ka përfunduar në radarët e Romës. Në këtë pikë të sezonit është i pamundur transferimi, por në janar mbrojtësi i Kombëtares shqiptare ka një mundësi...

Një lajm i mirë mbërrin nga Irani për mesfushorin shkodran Edon Hasani

Nisja e karrierës me ekipin e Sepahanit në Iranin e largët, nuk ka qenë ashtu siç pritej por kjo periudhë e vështirë duket se po përfundon për mesfushorin shkodran Edon Hasani. Nga dita e sotme ai është bërë pjesë...

Kevin Zefi, shkodrani 18 vjeçar që firmosi tek Roma

Pas Marash Kumbullës, një tjetër futbollist me origjinë shkodrane është bërë pjesë tashmë e Romës. Bëhet fjalë për 18 vjeçarin Kevin Zefi i cili ka firmosur një kontratë me klubin e njohur të kryeqytetit italian. Po kush është ky...

Një ‘grek’ i lindur në Tiranë i kërkon t’i thotë ‘jo’ Shqipërisë, por Mitaj...

Një mbrojtës kuqezi ka tërhequr vëmendjen e Federatës Greke të Futbollit, e cila i ka kërkuar ndihmë edhe një ish-lojtari i cili dikur vendosi t’i thoshte “jo” Shqipërisë për t’iu bashkuar helenëve. Një plan i cili për momentin po...

Shkodrani Gjorgjino Zhuja shkëlqen në Itali. Shpallet lojtari më i mirë i një turneu

Vetem pak kohe ne Itali i kane mjaftuar futbollistit shkodran Gjorgjino Zhuja qe te tregoje vlerat e tij. Ne nje turne qe eshte zhvilluar ditet e fundit ai bashke me ekipin e tij "Sasso Marconi 1924" kane zene vendin...

E ardhmja e Marash Kumbullës, mbrojtësin shkodran e duan dy klube në Serie A

E ardhmja e mbrojtësit shqiptar, Marash Kumbulla, ende nuk është vendosur. Futbollisti është në kontratë me Romën, por nuk dihet ende nëse do të jetë pjesë e verdhekuqve në sezonin e ri. Kumbulla nuk u aktivizua në shumë ndeshje nën...

Armando Vajushi: Dita më e lumtur për mua, por sa kam vuajtur

Mesfushori i Avelinos mungonte në ndeshje zyrtare që prej grumbullimit në eliminatoret Francë 2016. Prania e fundit në stol, në Beograd, ndaj Serbisë (2014): “Sa e kam pritur këtë moment” Gjuri i mallkuar… Nëse ka një peng të madh në karrierën...

Po cilësohet si ‘diamant’ në gjithë Europën, shkodrani Kevin Zefi shkon te Interi

Thuajse në gjithë mediat europiane është pasqyruar lajmi se Interi po vazhdon që të marrë lojtarë të talentuar dhe këtë herë do të mundohet që të rris më tepër vlerën e një “diamanti” si Kevin Zefi. Sulmuesi 16-vjeçar ishte...

Shturm Grac kërkon Salihin. Rapidi thotë “jo”

Zhurma në lidhje me të ardhmen e futbollistit shkodran Hamdi Salihi vazhdon. Çdo ditë publikohet nga një emër i ri skuadre se ku mund të përfundojë ai. Për momentin, shpresat më të mëdha janë që ai të shkojë në Kinë tek skuadra Changchun Yatai FC. Por ndërkohë, mediat austriake kanë bërë të ditur sot se e interesuar për sulmuesin 28 vjeçar ka qenë edhe skuadra austriake e Shturm të Gracit. Por përballë kësaj oferte, ka qenë Rapidi i Vjenës ai që ka thënë "jo" sepse ata duan që lojtari të mos shkojë tek ndonjë skuadër tjetër e këtij kampionati për t'i forcuar ata. Në këtë mënyrë, Salihi mund të firmosë vetëm për një skuadër jashtë Austrisë.