Mundësi i Vllaznisë Klevis Koçeku vend të parë në Kupën e Shqipërisë U20

0
Ka rezultuar shume i suksesshem konkurrimi ne Kupen e Shqiperise U20 per mundesin e Vllaznise Klevis Koçeku. Ai ka konkurruar ne peshen 74 kg dhe ka arritur t'i sfidoje te gjithe rivalet e tij duke zene ne fundin vendin...

Çiklisti i Vllaznisë Mateo Balaj i treti në turneun ndërkombëtar të Velezhit në Maqedoninë...

0
Çiklisti i Vllaznise Mateo Balaj ka bere nje paraqitje te mire ne aktivitetin e rradhes, pikerisht ne turneun nderkombetar te Velezhit, zhvilluar ne Maqedonine e Veriut, duke arritur te ngjitet ne podium si nje prej me te mireve te...

VIDEO/ Vllaznia fitoi kupën ‘Agim Tafili’, trajneri Kola: Një motiv më shumë për të...

0
Diten e djeshme eshte mbyllur me sukses trofeu "Agim Tafili" qe u zhvillua per tre dite me rradhe ne Shkoder nga Bashkia e ketij qyteti ne bashkepunim edhe me Federaten Shqiptare te Çiklizmit, ne nderim te legjendes se ketij...

VIDEO/ Mbyllet kupa ‘Agim Tafili’, Vllaznia shpallet fituese e saj

0
Ekipi i Vllaznise eshte shpallur me i miri i kupes "Agim Tafili". Si rrjedhoje ne perfundim te tre diteve garave, ka merituar edhe trofeun, i cili i eshte dorezuar kapitenit te ekipit Bruno Kola, nga djali i njeriut per...

VIDEO/ Henri Hysa fitues i etapës së dytë të kupës ‘Agim Tafili’. Mateo...

0
Diten e sotme eshte zhvilluar etapa e dyte e Kupes "Agim Tafili". Per shkak te kushteve te renduara atmosferike, gjyqtaria ka vendosur te ndryshoje disi itinerarin e saj duke mos shkuar ne Gomsiqe, por çiklistet jane nisur nga Shkodra...

Nis sot trofeu ‘Agim Tafili’, çiklistët e Vllaznisë synojnë suksesin

0
Do te nise pasditen e sotme edicioni i rradhes i trofeut "Agim Tafili" qe organizohet nga Federata Shqiptare e Çiklizmit ne bashkepunim me Bashkine Shkoder, ne nderim te njerit prej emrave me te medhenj te historise se ketij sporti,...

Vllaznia taekondo shpallet nënkampione e vendit. Nejla Uruçi merr kupën e sportistes më të...

0
Vllaznia taekondo eshte shpallur nenkampione e vendit ne garat e kampionatit kombetar per te rritur dhe te rinj, zhvilluar diten e diele ne sallen sportive "Fahrije Hoti" te kryeqytetit. Ne kategorine e te rriturve, ekipi shkodran eshte renditur pas...

Shkodrani Rikard Lekaj shpallet kampion Europe në kikboks

0
Përfaqësuesja shqiptare e ka mbyllur me rezultate të shkëlqyera pjesëmarrjen e saj në Kampionatin Europian të kikboksit, aktivitet që u zhvillua në Sarajevë më datat 11-14 prill. Në këtë kompeticion konkurruan 33 shtete, me një numër total prej rreth 3...

VIDEO/ Mateo Balaj: Të përfaqësoj Vllazninë është krenari për mua

0
Pas nje viti shkeputje dhe aktiviteti ne Itali, Mateo Balaj eshte rikthyer tek Vllaznia serish dhe po e perfaqeson ate me shume dinjitet ne garat e para te ketij viti. E kemi fjalen per çiklistin 20 vjeçar shkodran, qe...

VIDEO/ Bruno Kola: Fitimi i kupës ‘Agim Tafili’ është detyrim për ne çiklistët e...

0
Pas nje periudhe disi te gjate larg garave, Bruno Kola e ka lene pas demtimin qe ka patur dhe si rrjedhoje prej fillimit te ketij viti i eshte nenshtruar stervitjes se forte dhe tashme eshte gati per garat e...