Një vend i dytë dhe një i tretë nga xhudistët e Vllaznisë në turneun...

Diten e sotme ne Peje, eshte zhvilluar turneu nderkombetar i xhudos "Judo for Peace", ku moren pjese rreth 200 garues nga te gjitha klubet e Shqiperise, Kosoves dhe Malit te Zi. Ky turne u organizua nga Federata e xhudos se...

Rritet buxheti për federatat, ministrja Kushi: 160 milionë lekë për sportistët elitarë

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi ka deklaruar se Qeveria e Shqipërisë ka rritur me 160 milionë lekë buxhetin për federatat sportive dhe sportistët elitarë. Veç mbështetjes për aktivitetet e ndryshme, do ketë shpërblime për sportistët që çojnë lart...

Elion Puka: Të shpallesh kampion në Shqipëri nuk është e lehtë. Te Vllaznia çelësi...

Vllaznia ne taekondo eshte shpallur para dy ditesh kampione e Shqiperise ne kategorine e paraterinjve. Nje sukses qe nuk eshte rastesor, por frut i punes se madhe qe grupi i trajnereve me ne krye Elion Puken, ben çdo dite...

Vllaznia në taekondo shpallet kampione e Shqipërisë për paratërinj

Taekondistet e Vllaznise vazhdojne te dominojne ne garat qe zhvillohen ne vendin tone dhe diten e sotme ekipi shkodran eshte shpallur kampion me moshat 11-13 vjeç. Garat jane zhvilluar ne pallatin e sportit "Asllan Rusi" të Tiranës dhe Vllaznia u...

Notaret e reja të Vllaznisë 6 vende të gara në kampionatin kombëtar

Notaret e rinj te Vllaznise kane bere nje paraqitje shume te mire ne garat e kampionatit kombetar per femije te zhvilluar ne datat 13-15 maj. Ne kete kampionat kane marre pjese 10 ekipe, me 135 femije garues. Ekipi i Vllaznise...

PRONONCIMI/ Luigj Shkoza: Mosmbështetja e kampionëve, po i largon ato nga sporti

Vllaznia ne xhudo ka arritur te fitoje nje medalje, duke u renditur ne vendin e pare ne turneun nderkombetar “Apolon Open 2022”, te zhvilluar ne Maribor te Sllovenise, para pak ditesh. Ky ekip merrte pjese me tre sportiste, pikerisht...

VIDEO/ Safet Plangaj fantastik, 21 pompa në murin e kalasë. Aplikon për rekord ‘Guinnes’

Sot në kalanë “Rozafa” është kryer një aktivitet për një aplikim për Gines nga një person me aftësi të kufizuara. Safet Plangaj ka bërë 20 pompa në vertikale dhe 500 të tjera në muret e kalasë. Në bashkëpunim me trajnerin...

Tenistja shkodrane Gresi Bajri shpallet fituese e Kampionatit Evropian U-16

Ditën e sotme në ambientet e “National Sport Park”, në Tiranë u zhvilluan ndeshjet finale të Kampionatit Evropian U-16, “Tennis Europe”, ku spikati përballja e femrave mes talentes nga Shkodra, Gresi Bajrit dhe italianes Giorgia Patti, ndeshje kjo e...

INTERVISTA/ Anselma Xhaji: Sukseset në Kosovë, do më nxisin për më tej

Anselma Xhaji është zgjedhur sportistja më e mirë e taekwondo në turneun ndërkombëtar të Prishtinës, pak ditë më parë. Xhaji u shpreh se nuk e priste të dilte si më e mira e këtij turneu, megjithatë theksoi se falë...

Elion Puka: Paraqitja e Vllaznisë në turneun e Prishtinës, mbresëlënëse

Vllaznia në taekwondo ka arritur një tjetër sukses, me shumë medalje individuale në turneun ndërkombëtar të Prishtinës. Trajneri i këtij ekipi, Elion Puka, në një prononcim për “RTSH Shkodra”, u shpreh i kënaqur nga ky sukses, ndërsa theksoi se...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR