Xhoana Preçaj dhe Lambion Salihaj fitues të “Festivalit të Shahut”

Dje përfundoi faza e dyte e kampionatit të Festivalit të Shahu "Çesk Jubani, organizuar në kuadër të programit "Jeto me sportin" të Bashkisë Shkodër Ky aktivitet u realizua pranë Qendrës Rinore "Atelie", garuan 8 gjimnaze me 26 djem dhe 18...

Konkursi ‘Simbolet dhe Vlerat Olimpike’, mundësi për të votuar punimet e nxënësve shkodranë

Akademia Olimpike Shqiptare shpall organizimin e konkursit me fotot e punimeve qe kane teme “Simbolet dhe Vlerat Olimpike”. Afati i pregatitjes dhe dorezimit te materialeve ka qene deri me date 6 Maj 2020. Mesuesit e Edukimit Fizik kane mbledhur fotot/punimet...

Gjimnastikë/ Vllaznia fituese edhe e Kupës së Shqipërisë

Pas suksesit ne kampionatin kombetar te zhvilluar disa muaj me pare, Vllaznia e gjimnastikes ka perseritur suksesin edhe ne garat e Kupes se Shqiperise duke zene vendin e pare. Madje kete here suksesi eshte dyfishuar sepse perveç ekipit te...

Gara me biçikleta mes shkollave. Miraxh Aleti i pari

Një aktivitet shumë interesant ka qenë ai I garave me biçikleta për nxënësit e klasave të 9-ta dhe të 10-ta të shkollave të qytetit dhe të fshatrave përreth, organizuar paraditen e sotme nga Drejtoria Rajonale Arsimore në bashkëpunim me shoqatën e çiklizmit Vllaznia. Aktiviteti është organizuar me rastin e festimeve të 70 Vjetorit të Çiklizmit të vendit por edhe për përzgjedhjen e çiklistëve të ardhëm të Vllaznisë.

Të shtunën zgjedhjet në Federatën e Gjimnastikës. Leonard Lulaj kërkon një mandat tjetër

Pasditen e së shtunës, në orën 17.00, në një nga sallat e hotel "Colosseo" në Shkodër do të zhvillohet Asambleja Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Gjimnastikës. Në këtë Asamble, me të drejtë vote do të jenë 13 klube të vendit...

Mbaron shtrimi me parket i pallatit të sportit “Qazim Dervishi”

Shtrimi i parketit të pallatit të sportit “Qazim Dervishi” tashmë ka përfunduar. Ka ndodhur kjo që mbrëmë ndërkohë që ditën e sotme punëtorët janë marrë thjesht me rregullimin e pjesës sipërfaqësore të tij. Në pamje të parë duket se punimet e bëra kanë qenë cilësorë dhe parketi do ketë jetëgjatësi. Kjo natyrisht do ndikojë për mirë edhe tek sportistët në procesin stërvitor si dhe në ndeshjet zyrtare. Tashmë fusha e këtij pallati sporti është në përmasa më të mëdha pas shtimit të gjerësisë dhe gjatësisë duke plotësuar edhe kushtet e vendosura nga përfaqësuesit e Ligës Ballkanike, meqë Vllaznia do të marrë pjesë aty këtë sezon.

Bashkia Shkodër, 15 aktivitete sportive për vitin 2018

Viti që sapo ka nisur pritet të jetë i ngjeshur me veprimtari sportive, kuptohet përveç kampionateve të rregullta që zhvillohen në sporte të ndryshme në rang kombëtar. Në Shkodër gjatë vitit 2018 do të zhvillohen gjithsej 15 aktivitete në...

Shahisti shkodran Franc Ashiku shpallet kampion i Shqipërisë për vitin 2019

Tjeter lajm i mire per sportin shkodran. Shahisti Franc Ashiku mbremjen e sotme eshte shpallur kampion i Shqiperise ne perfundim te garave te kampionatit kombetar individual qe u zhvilluan ne Tirane. Ai ka arritur te grumbulloje 8.5 pike nga 9...

Thirrja e një mjeshtri: Çiklizmi në Shkodër ka nevojë për mbështetje!

Pavarësisht rritjes që ka patur sporti i çiklizmit në Shkodër vitet e fundit, sërish duket se mungon vëmenda e duhur ndaj këtij sporti. Kjo ka bërë që një kampion i madh i këtij sporti, Mjeshtri Sytki Tafili, të lëshojë...

Rrok Bardeli, 60 vjetori i një kampioni të madh

Dita e sotme është e veçantë për ish-kampionin e madh të mundjes Rrok Bardeli. Ai feston 60 vjetorin e tij të lindjes dhe natyrisht që në një përvjetor të tillë nuk ka sesi t'i mungojnë urimet e shumta të shokëve, miqve dhe kolegëve të tij. 10 titujt kampion, fitoret e panumërta në tapet ndaj kundërshtarëve të ndryshëm, e kanë bërë atë të jetë i veçantë. E me këtë përvjetor, nuk na mbetet gjë tjetër veçse t'i urojmë edhe 100 vite të tjera të lumtura.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR