Vllaznia e hendbollit shumë pranë realizimit të ëndrrës. Kërkon ndihmën e tifozëve nesër për...

0
Shumë mund, shumë djersë e lodhje në stërvitje dhe duket se tashmë ka ardhur momenti për të marrë frutet e kësaj pune të bërë. E kemi fjalën për ekipin e hendbollit të meshkujve të Vllaznisë i cili pasditen e...

Mjekësia dhe pajisjet sportive, jo më detyrime doganore dhe TVSH. Ja lehtësirat e ligjit...

0
Një nga pikat e kërkuara nga bota e sportit kundrejt qeverisë në takimet dypalëshe për paketën e re të ligjeve që u premtua të miratohej, ka qenë edhe për lehtësirat e kërkuara në lidhje me materialet dhe barnat e...

Vllaznia kampione e Shqipërisë në taekondo me të rinjtë

0
Vllaznia eshte shpallur kampione e Shqiperise per te rinj ne sportin e taekondose. Ne garat e kampionatit kombetar per te rritur dhe te rinj, te zhvilluara fundjaven qe shkoi ne Durres, shkodranet kane triumfuar me te rinjte. Vllaznia të drejtuar...

Shkoza: Absurde lista e sportistëve për Lojërat Mesdhetare

0

Diten e sotme jane publikuar ne media disa vendime te marra nga kryesia e Federates Shqiptare te Xhudos ne mbledhjen e saj te djeshme. Nje nder vendimet e marra ka qene edhe perzgjedhja e elementit me te cilin po punohet gjate kesaj periudhe ne pergatitjet per Lojerat e Mesdheut qe do zhvillohen ne muajin qershor. Nga tre emrat e perzgjedhur, asnjeri prej tyre nuk eshte i Vllaznise dhe per rrjedhoje ka reaguar presidenti i Akademise Judo Kodokan Albania, i mirenjohuri Anton Shkoza.

“10 sportistët më të mirë 2016” të Vllaznisë shpallen të premten

0

Të premten më 30 dhjetor do të zhvillohet mbledhja e fundit për vitin 2016 e Këshillit Bashkiak Shkodër. Dhe një ndër pikat e kësaj mbledhje është edhe zhvillimi i ceremonisë së shpalljes së "10 sportistëve më të mirë të vitit 2016" të Sportklub Vllaznia. Drejtuesit e tij kanë organizuar një anketë me të gjithë trajnerët dhe specialistët e sporteve të ndryshme të cilët kanë dalë në një përfundim: atë të përzgjedhjes së më të mirëve.Emrat e tyre sigurisht që nuk janë bërë publikë por kjo dilemë do të zgjasë edhe për pesë ditë.

Brahim Syka: Faleminderit atyre që u kujtuan për mua

0
Në fillim nuk e ka pritur mirë propozimin e ardhur nga drejtuesit e Federatës për të organizuar një kupë të tillë. "Jam gjallë, nuk kam vdekë akoma"- do të thoshte mjeshtri i çiklizmit Brahim Syka. Në fakt kishte të...

15 shkodranë bëhen gati për t’u nisur drejt Spanjës (FOTOT)

0
Më 22-30 qershor në Tarragona të Spanjës do të zhvillohen Lojërat Mesdhetare. Në to, do të marrin pjesë sportistët më të mirë të rreth 19 vendeve që lagen nga ujërat e Mesdheut. Ndër to, do të jenë edhe sportistët e ekipit...

Xhudistët e Vllaznisë fitojnë 3 medalje në Mal të Zi

0

Skuadra e Vllaznisë në xhudo ka fituar 3 medalje në turneun e zhvilluar në Malin e Zi. Kuqeblutë që janë pjesë edhe e Akademisë “Albania Xhudo kodokan” me qendër në Vau Dejës ka arritur rezultate të larta. Xhudistët kanë përfaqësuar edhe vendin e tyre Shqipërinë në shtetin fqinj. Në peshën 46 kilogramë Xhovan Shkoza për pioner ka fituar medaljen e arit.

Ruzhdi Muriqi- trajneri i madh i çiklizmit “In Memoriam”

0
Shkodra dhe shkodranët I kanë dhënë lamtumirën e fundit sot Ruzhdi Muriqit, ish- çiklistit dhe ish-trajnerit të njohur të Vllaznisë të ndarë nga jeta një ditë më parë në moshën 68 vjeçare. Ruzhdi Muriqi kishte 2-3 vite që vuante...

Zhvillohet edicioni i 17-të i tuneut ndërkombëtar “Nënë Tereza” në xhudo

0
Për të 17-tin vit me rradhë në Shkodër është zhvilluar turne ndërkombëtar i moshave në xhudo, që mban emrin e Nënë Terezës. E veçanta e edicionit të sivjetëm ka qenë mbështetja financiare që për herë të parë Bashkia i ka...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI