Vllaznia shpallet fituese e trofeut “Korça”

Çiklistët e Vllaznisë kanë dominuar edhe në etapën e dytë të trofeut “Korça” duke treguar vlerat e tyre më të mira. Itinerari I kësaj etape ka qenë ai Korçë- Goricë e kthim, 112 kilometra I gjatë dhe me karakter...

Shefi Kroqi: Pallati i sportit gati për këtë ndeshje

Dita e djeshme ka qenë shumë intensive për punonjësit e pallatit të sportit “Qazim Dervishi”. Ata janë marrë me rregullimet e fundit të ambjentit në mënyrë që gjithçka të ishte gati për takimin e sotëm. Përpos kësaj, ka mbërritur edhe tabela e re elektronike si dhe është kompletuar edhe njëra tribunë me stolat  e duhur. Për shefin e klubit shumësportësh Vllaznia Mark Kroqi, tashmë çdo gjë është gati për ndeshjen por ai nuk ka “harruar” të lërë disa porosi për tifozët shkodranë.

Ahmet Kurmemaj, donacione nga Amerika per sportistët e xhudos

 

E shtuna që kaloi ka qenë ditë festë në Vaun e Dejës. Akademia "Albania Judo Kodokan" me qendër në këtë qytezë, ka organizuar ceremoninë e zakonshme të shpërndarjes së dhuratave dhe çmimeve të ndryshme të fundvitit për sportistët e ekipeve të Vllaznisë, Vau Dejësit dhe Besëlidhjes së Lezhës. Kanë marrë pjesë në këtë ceremoni pushtetarë lokalë, drejtues të Federatës Shqiptare të Xhudos, sporistë e trajnerë të shumtë. Presidenti i kësaj Akademie Anton Shkoza, pasi ka përshëndetur të pranishmit, ka kaluar tek ndarja e çmimeve dhe dhuratave të cilat këtë herë janë mundësuar nga z. Ahmet Kurmemaj, një shqiptar nga Mali i Zi që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Vllaznia fituese e Kupës së Shqipërisë në taekondo për të rritur

Ekipi i Vllaznisë në taekondo për të rritur, ka bërë një paraqitje të shkëlqyer në garat e Kupës së Shqipërisë të zhvilluar dy ditë më parë në Tiranë.Një sukses i merituar i këtij ekipi që tregon për punën shumë të mirë që sportistat e tij kanë bërë nën drejtimin e trajnerit Elion Puka. Ekipi shkodran mori pjesë në këto gara me 17 sportistë të kategorive të ndryshme dhe thuajse të gjithë kanë arritur rezultate shumë të mira. Në total janë zënë katër vende të para, gjashtë vende të dyta dhe shtatë vende të treta. Kështu, në kategorinë senior (17-35 vjeç) morën pjese Ditmar Hamja -68 kg që zuri vendin e 2-te ,Ditmir Vodinaj -74 kg që zurivend i 1-re, Florian Qallija -80 kg vend i 2-te, Gezim Ferhati + 87 kg vend i 1-re.

“Albania Judo Kodokan” fituese e turneut “Nënë Tereza”

Ekipi shkodran i “Albania Xhudo Kodokan” i drejtuar nga mjeshtri Anton Shkoza, është shpallur fitues i turneut ndërkombëtar “Nënë Tereza” që u zhvillua ditën e djeshme në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Xhudistët shkodranë kanë arritur të zënë plot 9 vende të para në pesha dhe disiplina të ndryshme duke grumbulluar më shumë pikë se ekipi kroat i Dalmacisë që zuri vendin e dytë me 7 vende të para ndërsa në vend të tretë u rendit ekipi i Pejës së Kosovës me 5 vende të para.

Leonat Kola, trajneri i ri i çiklizmit të Vllaznisë

Rrokadë trajnerësh tek ekipi i çiklizmit të Vllaznisë. Leonat Kola që deri para pak ditësh ka mbajtur edhe postin e presidentit të këtij ekipi, ka marrë detyrën e trajnerit. Ndërkohë, trajneri i mëparshëm Sabetin Hoxha ka marrë drejtimin e ekipit të të rinjve. Nayrisht që lëvizje të tilla janë bërë nga drejtuesit e klubit për t'i dhënë edhe më shumë prioritet këtij ekipi që vitin e kaluar ka bërë paraqitje shumë të mira në të gjitha garat kombëtare ku ka marrë pjesë. I pyetur nga shkodrasport.com në lidhje me përgjegjësinë që e pret tashmë pas marrjes së kësaj detyre, trajneri Kola është shprehur:

Smajlaj e Qerimaj nderohen me titullin e lartë “Krenaria e Shkodrës”

Në mbrëmjen e sotme në teatrin "Migjeni" janë vlerësuar më të mirët e fushave të ndryshme pas një votimi që është bërë prej më tepër se një muaji. Por përveç këtyre vlerësimeve, ka qenë edhe një tjetër vlerësim me...

Apeli i trajnerit Kola: Do shoh pozicionin tim, kështu nuk mund të vazhdoj më

Edhe gara e rradhës, Kupa e Republikës për kadetë dhe juniorë është shoqëruar me dominimin e çiklistëve të Vllaznisë por kjo nuk ka mjaftuar që në kampin shkodran të ketë vend për të festuar. Kjo ngaqë trajneri i këtij ekipi...

Shkodrani Dorian Dokaj, kampion ballkani në taekondo

Shkodra nxjerr një tjetër kampion Ballkani. Ky është Dorian Dokaj, i cili në Kampionatin Ballkanik të Arteve Marciale të Miksuara organizuar në pallatin e sportit “Asllan Rusi” në Tiranë, triumfoi mbi të gjithë konkurentët e tij. I shoqëruar nga trajneri i tij i Vllaznisë, Elion Puka ka konkuruar në peshen deri në 84 kg.

Lurjan Kaçi e Luigj Shkoza të parët në “Turneun e Paqes” në Pejë

Ditën e sotme në Pejë të Kosovës është zhvilluar turneu ndërkombëtar i titulluar "Xhudo për Paqe" ku morën pjesë rreth 150 garues nga Shqipëria, Mali i Zi, Bosnja, Maqedonia, Belgjika si dhe të gjithë klubet kosovare. Vendi ynë është përfaqësuar në këtë aktivitet nga Akademia Judo Albania Kodokan me pjesmarrjen e shtatë sportistëve.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR