Kroqi: Viti 2017 ka qenë shumë i sukseshëm për sportin shkodran

0
Dy orë më vonë, do lëmë pas një vit të tërë të mbushur me ngjarje dhe zhvillime sportive. Në Shkodër kemi patur një vit të suksesshëm teksa nuk kanë munguar edhe rezultatet e larta të sportistëve por edhe të...

‘Psikopati’ kthehet në WWE, shkodrani Gzim Selmani flet shqip: Jemi më të fortët

0
Të gjithë e njohim padyshim luftëtarin nga Shkodra, Gzim Selmani, i cili njihet me pseudonim ”Psikopati shqiptar”. Fillimet e karrierës i pati në artet marciale por shkëlqimin do ta merrtë ne kompanine më të madhe të wrestlingut ”WWE”. ...

Çiklistët e Vllaznisë gati për garat e kampionatit kombëtar

0

Pas pjesmarrjes shumë të suksesshme javën e kaluar në kupën “Mishel Cico” që u zhvillua për tre ditë me rradhë në qytetin e Korçës, çiklistët e Vllaznisë përgatiten për një tjetër aktivitet ku do të marrin pjesë. Bëhet fjalë për Kampionatin Kombëtar që është edhe gara më e rëndësishme e vitit. Paraqitja shumë e mirë e bërë në garat e Korçës, është një tregues se ekipi shkodran do të bëjë të njëjtën paraqitje edhe në aktivitetin e rradhës.

Nis Kupa “Agim Tafili”. Leart Bregu fitues i etapës së parë

0

Ka nisur paraditen e sotme kupa “Agim Tafili”. Një aktivitet dyditor që I kushtohet legjendës së çiklizmit shkodran dhe atij shqiptar, të ndarë nga jeta katër muaj më parë pas një sëmundje të rëndë. Ka qenë Federata Shqiptare e Çiklizmit, në bashkëpunim me Bashkinë Shkodër dhe klubin shumësportësh Vllaznia, që kanë marrë përsipër organizimin e një aktiviteti të tillë. Në të janë duke marrë pjesë çiklistët më të mirë të vendit. Ata kanë garuar sot në etapën e parë, atë me itinerar Tiranë- Shkodër, 100 km e gjatë. Çiklistët kanë ecur në grup deri në hyrje të Shkodrës dhe pikërisht në maloren e vogël të Beltojës, ka qenë çiklisti I Flamurtarit Leart Bregu, ai që është shkëputur dhe ka hyrë I pari në Shkodër. Koha e arritur nga Bregu ka qenë 2h50’10”, I dyti doli çiklisti I Tiranës Olsion Veliaj me +7” dhe I treti çiklisti tjetër I Flamurtarit Donald Mukaj me +8”.

Ligji i ri i sponsorizimeve, 30 % zbritje për bizneset

0

Në Shqipëri po bëhen shumë vite që e presim një ligj të tillë dhe tashmë pritet që të bëhet realitet ngaqë ai po diskutohet edhe në komisionet parlamentare. Për momentin nuk ka asnjë detaj të zbardhur rreth asaj që pritet të ofrojë ky Ligj i ri për Sportin, por një gjë është e sigurtë: Ai sërish nuk do të ofrojë biznesin pranë sportit sepse nuk do t'i krijojë atij lehtësirat e duhura për këtë gjë. Krejt ndryshe ndodh në Kosovë.

“SHKODRA SPORT” uron “Gëzuar Vitin e Ri 2017”

0

Janë orët e fundit të këtij viti. Në aspektin sportiv ka qenë i suksesshëm por edhe jo. Shteti shqiptar vazhdon të mos i kushtojë rëndësinë e duhur atij. Mungon vëmendja ndaj sporteve dhe sportistëve cilësorë, mungon një platformë për të bërë diçka të mirë në të ardhmen në mënyrë që të mos i gëzohemi sukseseve të futbollistëve kosovarë me kombëtaren tonë apo të Majlinda Kelmendit që tashmë ka zgjedhur të përfaqësojë vendin e saj.

Mark Kroqi: Ja çfarë po programojmë për festën e 100 Vjetorit të Vllaznisë

0
Në Shkodër kanë filluar përgatitjet për festën e madhe të 100 vjetorit të krijimit të klubit Vllaznia. Ndonëse ende nuk ka një datë zyrtare kur do jetë kjo festë, përgatitjet po bëhen. Në Sportklub Vllaznia ndërkohë është marrë një...

Benet Beci: Shkodra i ka mësuar gjithë Shqipërisë se sa i rëndësishëm është sporti

0
Kandidati per postin e kryetarit te Bashkise Shkoder, Benet Beci ka zhvilluar edhe nje takim te dyte me sportiste e trajnere. Kjo sepse ai mesa duket e konsideron nje fushe te rendesishme te jetes per shkodranet. "Me sportistë e trajnerë,...

Vllaznia katër vende në podium edhe në garën e rezistencës së Kampionatit Kombëtar

0
Paraqitja e mirë e çiklistëve të Vllaznisë ka vijuar edhe në garën e dytë të kampionatit kombëtar, atë të rezistencës. Edhe në të, ashtu si një ditë më parë në garën e kronometrit individual, sërish kanë qenë katër sportistë...

Fidel Ylli i përgjigjet Dukës: Ai merret me politikë duke çuar FSHF e sportistët...

0
Presidenti i KOKSH, Fidel Ylli,  e sheh si të pakuptimtë luftën që u bë kundër kandidaturës së tij nga FSHF që provoi në çdo mënyrë të ndalonte Asamblenë Zgjedhore. Drejtuesi i sapozgjedhur i olimpizmit shqiptar, sqaroi në “Skaner” pse FSHF...