“FESTIVALI I SHAHUT”, shpallen më të mirët e Shkodrës

0
Raundi i dytë i “Festivali i shahut” u përmbyll sot pas dy ditëve aktivitet në Bibliotekën “Marin Barleti” me pjesmarrjen e nxënësve të shkollave 9 vjeçare dhe nxënësve të gjimnazeve të Bashkisë Shkodër. Fitues për kategorinë e femrave: Vend i...

Astrit Kronaj i Vllaznisë fitues i “Kupës së Çlirimit”

0

Ditën e sotme është zhvilluar aktiviteti i rradhës nga Federata Shqiptare e Çiklizmit, pikërisht "Kupa e Çlirimit", zhvilluar me rastin e festës së Çlirimit të kryeqytetit tonë. Edhe kjo garë është dominuar nga çiklistët e Vllaznisë teksa në fund fitues është shpallur Astrit Kronaj. Gara ka patur karakter malor. Ka nisur në Tiranë, ka vazhduar deri në Elbasan dhe ka marrë në maloren e Qafë- Krrabës, pikërisht në Gracen.

INTERVISTA/ Xhovani Shkoza: Synimi, pjesmarrja në Lojërat Olimpike ‘Paris 2024’

0
Ne nje aktivitet te organizuar para dy ditesh nga Federata Shqiptare e Xhudos, sportisti Xhovani Shkoza u shpall me i miri i vendit per vitin 2020. Padyshim qe ky eshte nje sukses per kete sportist, megjithate ai shume plane perpara...

Xhovani Shkoza, medalje bronzi në turneun e Greqisë

0

Xhudisti Xhovan Shkoza ka bërë një paraqitje shumë të mirë në turneun ndërkombëtar të zhvilluar dje dhe sot në Amyntaio të Greqisë duke merituar medaljen e bronztë në kategorinë e tij, në garat e kadetëve. Aktiviteti ka qenë i rëndësishëm sepse në të kanë marrë pjesë përveç sportistëve nga të gjitha vendet e Ballkanit edhe ato nga Rusia, Ukraina, Gjeorgjia etj. Turneu është zhvilluar për të gjitha grupmoshat dhe është zhvilluar nën kujdesin e klubit sportiv "Filippos" të Amyntaios, në bashkëpunim me Komunën e Amyntaios, me Federatën Greke të Xhudos dhe me rajonin perëndimor të Maqedonisë teksa ka patur një pjesmarrje të madhe sportistësh. Shqipëria është përfaqësuar në këtë turne vetëm me sportistin Xhovan Shkoza që ka konkurruar në peshën 66 kg.

Qeveria miraton vendimin për Këshillin e Lartë të Sportit, ja si formohet

0
Në mbledhjen e radhës, Këshilli i Ministrave të Republikës së Shqipërisë ka marrë vendimin për “Përcaktimin e përbërjes strukturore e të shpërblimit të anëtarëve të këshillit të lartë të sportit”. Kjo është bërë në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës...

Vllaznia në taekondo shpallet nënkampione me paratërinjtë

0
Sukseset e ekipit të Vllaznisë në sportin e taekondosë vazhdojnë. Ditën e dielë në Tiranë është zhvilluar kampionati kombëtar i paratërinjve ku ka patur një pjesmarrje shumë të madhe të ekipeve nga i gjithë vendi dhe në përfundim të...

Izmir Kashi: Interesi për gjimnastikën në Shkodër po rritet çdo ditë e më shumë

0
Vetëm 24 vjeç por prej më tepër se dy vitesh ka marrë përsipër një detyrë shumë të bukur por njëkohësisht edhe të rëndësishme: Atë të drejtimit të Akademisë së gjimnastikës Vllaznia. E kemi fjalën për Izmir Kashin i cili...

Çiklistët e Vllaznisë dominojnë në trofeun “Korça”. Tre shkodranë në podium në etapën e...

0
Ditën e djeshme është zhvilluar etapa e tretë dhe e fundit për trofeun "Korça", i organizuar ky nga Bashkia e këtij qyteti në bashkëpunim me Sportklub Skënderbeun dhe Federatën Shqiptare të Çiklizmit. Karakteri i kësaj etape ka qenë kryesisht...

Bashkia Shkodër, 15 aktivitete sportive për vitin 2018

0
Viti që sapo ka nisur pritet të jetë i ngjeshur me veprimtari sportive, kuptohet përveç kampionateve të rregullta që zhvillohen në sporte të ndryshme në rang kombëtar. Në Shkodër gjatë vitit 2018 do të zhvillohen gjithsej 15 aktivitete në...

Shkodra Sport shpall “10 sportistët më të mirë të vitit 2012”

0
Pas gati tre javësh, gazeta online shkodrasport.com shpall sonte "10 sportistët më të mirë të vitit 2012" të Vllaznisë. Bëhet fjalë për më të mirët e ekipit të futbollit dhe ata të sporteve të tjera. Anketa ka qenë e...