Vllaznia e volejbollit të femrave këtë sezon vjen me objektiva të rëndësishëm dhe po tregohet shumë aktive edhe në merkato me disa afrime të bujshme.

Një prej lojtareve më të rëndësishme që i është bashkuar skuadrës shkodrane është edhe Dayra Auramchyk. Bjellorusja vjet ishte pjesë e Skënderbeut, duke qenë ndër lojtaret vendimtare në shpalljen kampion të ekipit korçar.

Por përtej kualitetit në parket, Darya shkëlqen edhe jashtë fushe. 23- vjeçarja tërheq vëmendje edhe falë bukurisë dhe linjave perfekte trupore…

Megjithate ne Shkoder ka ardhur per te treguar vlerat e saj me te mira si volejbolliste dhe per ta ndihmuar edhe Vllaznine per t’u shpallur edhe ajo kampione si Skenderbeu.