Erzeni pas kater javesh kampionat gjen fitoren e pare. Pasditen e sotme ai ka mundur me rezultatin 2-1 ekipin e Dinamo City ne ndeshjen e luajtur ne “Egnatia Arena” te Rrogozhines.

Ne minuten e 26-te ka qene Maliqi i cili goditi brenda zonës dhe ndëshkoi Rexhepin duke kaluar ne kete menyre ne avantazh ekipin e Erzenit dhe pjesa e pare do te mbyllej ne shifrat 1-0 per shijakasit.

Nderkohe ne minuten e 55-te Hasanbelli nuk kontrollon siç duhet një top dhe Zabërgja ishte në kohën e dyhyr, në vendin e duhur për ta çuar në rrjetë.

Dinamo e rriti lojen e saj dhe ishte shume prane golit te avantazhit por ne keto momente vjen nje gabim i portierit Rexhepi duke penguar brenda zones Zeken dhe arbitri Barjamaj akordoi 11-metersh. Nga pika e bardhe Kahrimanoviç eshte i sakte duke shenuar dhe duke kaluar ne avantazh Erzenin.

Kaq mjafton dhe shijakasit fitojne 2-1 duke u ngjitur ne kete menyre ne kuoten e 5 pikeve, ndersa Dinamo pas kater javesh ka arritur te grumbulloje vetem 3 pike./SHKODRA-SPORT.COM/

ERZENI 2-1 DINAMO

Maliqi 26′, Kahrimanoviç (P) 78′ / Zabërgja 55′