Portieri i Paris Saint-Germain, Gigi Donaroma ka deklaruar publikisht se nuk është i kënaqur me kohën e tij në klubin francez.

Raportet e fundit tregojnë se menaxheri i tij, Mino Raiola, zbuloi se përpara se të nënshkruante me parisienët, ishte një hap larg të vishte fanellën e Juventusit.

Donaruma dëshiron të luajë për Bianconerët dhe të kthehet në vendlindje, por ka një problem të vogël. Italiani në Paris Saint-Germain merr 10 milionë euro në vit plus bonuse.

Por në mënyrë që Juventus ta blejë atë, duhet të sigurohet lehtësim tatimor. Dhe që kjo të ndodhë, portieri duhet të qëndrojë edhe një vit jashtë Italisë.