Vllaznia eshte e perqendruar maksimaisht tek sfida e sotme ndaj Tiranes e vlefshme per javen e trere te “Abissnet Superiore”, por nderkohe ka mesuar tashme edhe per daten se kur do ndeshet me Egnatian.

Sfida ndaj ketij ekipi eshte e vlefshme per javen e katert te kampionatit dhe sipas kalendarit do te luhet serish ne transferte, kete here ne stadiumin “Egnatia Arena” te Rrogozhines.

Mesohet se Sektori i Garave prane Federates Shqiptare te Futbollit e ka caktuar kete ndeshje per t’u luajtur te shtunen e ardhshme duke filluar nga ora 15.00.

Megjithate ne kampin shkodran nuk e kane shume mendjen tek kjo sfide. I gjithe fokusi eshte tek ndeshja e sotme ndaj Tiranes ku padyshim qe do te kerkojne te marrin rezultat pozitiv.

Nese ndodh kjo ndai kampioneve, kuptohet qe do te jete nje bonus i madh pastaj edhe per sfiden e te shtunes tjeter ndaj Egnatias./SHKODRA- SPORT.COM/