Pauza e kampionatit do t’i sherbeje ekipit te Vllaznise per t’i mbajtur lojtaret ne stol por edhe duke shpresuar ne rikuperimin e te demtuarve. Ashtu siç kemi bere te ditur kete fundjave do te kete edhe nje ndeshje miqesore.

Ka qene vete klubi shkodran qe e ka zyrtarizuar kete gje pak minuta me pare permes nje publikimi ne faqen e tij. Mesohet se kundershtari i Vllaznise ne kete miqesore do te jete ekipi i Kastriotit te Krujes.

Njekohesisht behet e ditur se ndeshja do te luhet diten e shtune ne oren 14:00 ne stadiumin “Loro Boriçi” dhe do te jete nje test per te dy ekipet.

Trajneri Qatip Osmani do te testoje te gjithe lojtaret qe ka ne dispozicion per te gjetur 11-shen e duhur me te cilen do te luaje te premten tjeter ndaj Laçit per kampionat. Megjithate syte jane edhe nga infermieria duke shpresuar qe te rikuperohet ndonje nga lojtaret qe ka probleme prej kohesh./SHKODRA-SPORT.COM/