Ne Shkoder prej kohesh ka patur pakenaqesi prej drejtuesit e Vllaznise nuk e moren ne skuader nje futbollist si Sebastian Spahiu qe spikati fillimisht me Laçin dhe tashme se fundi me Egnatian, skuader me te cilen dhe u shpall kampion, e po ashtu fitoi edhe kupen e Shqiperise.

Por nderkohe, mediat e shkruara raportojne se mesfushori 24 vjeçar i lindur ne Belgjike ka nder mend te largohet nga Rrogozhina sepse ne ndeshjet e fundit te sezonit perfundoi ne pankine dhe si rrjedhoje ai eshte i pakenaqur prandaj dhe po sheh mundesine e largimit nga kjo skuader.

Lojtari me origjine nga Shkodra ndoshta do te ishte nje opsion shume i mire per Vllaznine dhe si rrjedhoje drejtuesit e saj duhet t’i hedhin syte drejt ketij lojtari, ndonese me ardhjen e Kahrimanoviç ndoshta e kane gjetur fantazistin qe u mungonte megjithate Spahiu ka treguar se eshte nje lojtar me vlera.

Ai luan kryesisht si winger dhe padyshim qe do t’i bente pune Vllaznise, megjithate lojtari me shume mundesi po tenton qe te gjeje ndonje ekip jashte vendit per te vazhduar karrieren e tij./www.shkodrasport.com/