Tashmë gjithçka është zyrtare. Klasikja e Shqipërisë mes Vllaznisë dhe Tiranës do të luhet në “Kukës Arena”.

Ka qenë vetë klubi kuqeblu që e ka zyrtarizuar stadiumin ku do të luhet kjo sfidë, e cila do të zhvillohet ditën e shtunë në orën 14:00.

“NJOFTIM

Për shkak të punimeve që po bëhen ne fushën e stadiumit “Loro Boriçi” për mbjelljen e barit të ri të saj, kjo ndeshje do të spostohet për t’u luajtur në stadiumin e qytetit të Kukësit”, ka shkrua klubi shkodran.

Kujtojmë se Vllaznia aktualisht mban vendin e 5-të në renditje me 9 pikë pas 7 javësh të luajtura. Sfida me Tiranën është e vlefshme për javën e 8-të të Superiores.