Sulmuesi me origjine nga Puka Stiven Shpendi me shumë mundësi nuk do ta mbyllë këtë sezon me skuadrën e Empolit.

Klubi italian ka vendosur që ta japë sulmuesin e kombëtares U-21 të Shqipërisë në formë huazimi deri në verë.

Sipas raportimeve të medieve italiane, interes të madh për Shpendin ka shfaqur Pisa në Serie B, drejtor sportiv i së cilës është Stefanelli, të cilin shqiptari e njeh mjaft mirë nga koha kur të dy kanë qenë te Cesena.

Ndërkohë lojtari “kuqezi” pëlqehet edhe nga nga dy klube të tjera që konkurrojnë në Serie B, FeralpiSalo dhe Sampdoria.