Pavarësisht viteve që kalojnë, Etrit Berisha nuk ka humbur reflekset. Edhe pse 34-vjeçar, portieri shqiptar duket se ka ende për të dhënë për futbollin.

Berisha debutoi në mesin e shtyllave të Empolit në ndeshjen ndaj Juventusit që luhet në Stadio Carlo Castellani (Empoli). Ai neutralizoi një penallti të bardhezinjve, duke pritur 11-metërshin e goditur nga serbi Dusan Vlahoviç.

“Gardiani” i njohur vjen te kjo skuadër pas një përvoje të gjatë në Itali për skuadra si Lazio, Atalanta dhe Spal. Te Torino gjërat nuk shkuan mirë, pasi nuk ishte asnjëherë zgjedhja e parë e Juriç.