Java e 29-të në Kategorinë Superiore, i kishte të gjitha, duke filluar nga fitorja 8-1 e Partizanit ndaj Luftëtarit dhe deri te humbja e parë e Tiranës pas 6 muajve në Durrës.

“Panorama Sport” në një vlerësim të bërë për javën që shkoi, ka zgjedhur për lexuesit, formacionin më të mirë me lojtarët që shkëlqyen dhe formacionin me lojtarët që zhgënjyen.

Tek foemcioni me i mire i javes eshte zgjedhur edhe nje futbollist i Vllaznise. Behet fjale per Erdenis Gurishten dhe ky vleresim nuk vjen vetem se ishte edhe autor i nje goli ne ndeshjen ndaj Bylisit, por ka qene nje motor i vertete ne fushe.

Nga ana tjeter edhe ne formacionin me te keq te javes ka vend per nje futbollist te Vllaznise. Behet fjale per sulmuesin brazilian Junior. Ai luajti vetem ne 45 minutat e pjeses se pare sepse me pas u zevendesua nga ana e trajnerit Dedja.