Prezantuesja bukuroshe e emisionit sportiv, “Sport News”, që transmetohet çdo pasdite në “News 24”, Enxhi Biba, pati menduar diçka të veçantë ditën e sotme.

Ndërsa në mbrëmje, Shqipëria luan përballë Moldavisë, në “Elbasan Arena”, moderatorja Biba kishte zgjedhur që teksa transmetonte edicionin e lajmeve sportive, të paraqitej në studio me fanellën e Kombëtares.

Veshja kuqezi ishte një dekor më i bukur, në vigjilje të sfidës së Kombëtares. Fanella e bukuroshes ishte e personalizuar, dhe mbrapa mbante emrin Enxhi, dhe numrin 5 mbi shpinë.