Përveçse një nga mbrojtësit më të mirë në botë, kapiteni i Realit të Madridit, Serxhio Ramos, është në qendër të vëmendjes edhe për sa i përket ndërhyrjeve brutale ndaj kundërshtarëve.

32-vjeçari shquhet për kartonat e shumta të mara dhe në disa raste ka rrezikuar ndjeshëm karrierën e futbollistëve kundërshtar me ndërhyrjet e tij të ashpra.

Për të gjitha këto, një kanal gjerman ka postuar një këngë gazmore të shoqëruar me video, që ka marrë afro 25 milionë. Në të shfaqet mbrojtësi spanjoll në versionin Rambo. Për më tepër shikoni videon e mëposhtme dhe dëgjoni këngën në version gjerman.