Skënderbeu do të luajë një përballje shumë të rëndësishme në Shkodër, ku fitorja do ta dërgonte në “Final 4”.

Në këtë takim, trajneri Gvozdenoviç do t’i besojë portën si gjithmonë Alias.

Ndërkohë në mbrojtje do të rreshtohen: Vangjeli, Randi, Prençi dhe Gerço nga e majta. Në mesfushë Juri kthehet titullar krahës Rabiut dhe Liços, ndërsa në sulm Nikaj në balotazh me Likën, si edhe Xhantu e Rashica.

Skenderbeu e ka deklaruar qe e ka realizuar objektivin e tij, qendrimin ne Superiore, por perderisa ndodhet ne kete pozicion sigurisht qe tani do te luftoje per te hyre edhe ne katershen e skuadrave me te mira.