Shqipëria mposhtet minimalisht nga Suedia në Stokholm. Kuqezinjtë humbën falë një goli të shënuar nga Nilsson në minutën e 62’.

Humbe dinjitoze me një paraqitje të kënaqshme nga djemtë kuqezi.

Raste, gol i anulluar dhe një penallti e dhënë për Armando Brojën ishin disa tema kryesore të sfidës.

Shqipëria përmbyll kështu dy miqësoret e marsit me dy humbje që do të analizohen thellë nga Sylvinho dhe stafi i tij.