Mbrojtësi Elseid Hysaj, në intervistën për Supersport pas fitores me Uellsin deklaroi:

Sa të erdhi keq për atë skuadër që pe në “Loro Boriçi”?

Shumë keq të shikoja skuadrën të vuante në fushë, por i kënaqur që të mos e humbim këtë vit me humbje. Ne humbën ndaj Skocisë, dhe sot dhamë më shumë, është e padrejtë të shahet Kombëtarja. Ne e duam ekipin, pastaj është loja ajo që bën të humbësh ashtu. Ishte një situatë ku treguam se jemi të bashkuar.

Çfarë diskutuat me trajnerin? A jeni të gatshëm të vazhdoni për eliminatore?

Me gabimet që bëjmë, e përmirësojmë Kombëtaren. Duhet të bashkohemi pak më shumë dhe të jemi gati për këtë Europian.