Situatat e fundit tek Vllaznia, si ne merkato ku jane larguar disa futbolliste te panevojshem, ashtu edhe me rezultatet e fundit qe e ngriten ekipin ne katershen e pare, kane rikthyer besimin ne Shkoder tek te gjithe. Njeri prej tyre, Hysen Zmijani eshte i bindur se ne fund te kampionatit kuqeblute do te jene ne katershen e pare.

Ne nje interviste per median e shkruar, Mjeshtri i Madh i futbollit eshte ndalur edhe tek largimet e lojtareve qe sipas tij kane qene nje deshtim i merkatos se kuqebluve ne fillim te sezonit dhe po ashtu u ka kujtuar drejtuesve kuqeblu se skuadra ka nevoje per nje mesfushor qe luan topin.

“Rezultatet e fundit shoqeruar me tre fitore rradhazi, kane bere qe optimizmi ne skuader te rritet. Keto rezultate i duheshin dhe erdhen ne momentin e duhur. Sigurisht qe loja ende nuk eshte aty ku duhet, por te rendesishme jane pikt sepse duke qene te qete nga ana psikologjike, besoj se do te vije edhe loja e bukur.

Une mendoj se tani ka me shume fryme grupi, me shume deshire dhe harmoni. Une kam qene qe ne fillim kritik per merkaton sepse nuk ka qene ajo e duhura dhe keshtu doli. Largimet pa mbaruar ende viti tregojne se ka patur probleme. Drejtuesit e dine me mire, por gjykoj se ekipi ka nevoje imediate per nje mesfushor qe luan topin. Sigurisht qe ka nevoje per perforcime edhe ne reparte te tjera, por drejtuesit duhet te jene te kujdesshem ne kete drejtim.

Sa i takon kampionatit, une nuk di te jap nje gjykim te sakte. Vllaznia mund Tiranen dhe kjo Tirane nje jave me pas shkon dhe mund 5-0 Egnatian, qe per mendimin tim eshte ekipi me i mire i kampionatit. Une nuk di si t’ia ve emrin ketyre rezultateve.

Sa i takon skuadres tone, mendoj se nga menyra si po e tregon veten dhe si jane ekipet e tjera, jam shume i bindur qe ne fund te kampionatit, Vllaznia do te jete ne katershen e ekipeve me te mira te kampionatit”- eshte shprehur mjeshtri Zmijani./SHKODRA-SPORT.COM/