Ismet Munishi nuk do të jetë më trajner i skuadrës së Ferizajt.Përkundër se ferizajasit janë një nga klubet më të organizuara në Kosovë, rezultatet nuk kanë qenë ato që janë pritur në këtë fillim edicioni në Ligën e Parë.

Pas nëntë ndeshjeve të zhvilluara, ferizajasit zënë vendin e katërt në tabelë me 14 pikë, shtatë më pak se lideri Ulpiana që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Kjo ka bërë që trajneri i deritanishëm i tyre, Ismet Munishi të jap dorëheqje pas humbjes 2-1 nga Vjosa e Shtimës të premten.

Telegrafi mëson se Munishi ka ofruar dorëheqjen e cila është pranuar nga drejtuesit e klubit.

Aventura e trajnerit prishtinas në krye të skuadrës zgjati vetëm pesë muaj, ku ai mori katër fitore, dy barazime dhe tre disfata.

Ferizaj tani do të nis negociatat me disa trajnerë, pasi qëllimi i klubit është rikthimit në elitën e futbollit kosovar nga pozita e parë në tabelë. /Telegrafi/