Kategoria Superiore luajti fundjavën që lamë pas ndeshjet e javës së dhjetë. Gazeta “Panorama Sport” ju sjell vlerësimet për këtë javë, me formacionet dhe trajnerët më të mirë e më të dobët.

FORMACIONI MË I MIRË

Ne formacionin me te mire te javes jane edhe tre shkodrane qe jane pjese e ekipeve te tjera dhe pikerisht sulmuesit Xhevahir Sukaj i Flamurtarit dhe Erald Çinari i Partizanit si dhe trajneri i Laçit Armando Cungu.

TRAJNERI MË I MIRË – ARMANDO CUNGU

Trajneri më i mirë i javës së 10-të është Armando Cungu i Laçit. Skuadra e tij shënoi tre gola ndaj një Vllaznie që ka qenë deri në fund të fazës së parë shumë e vështirë t’i realizoje, e jo më të ktheje ndeshjet ndaj shkodranëve në goleadë.

Vendosja e ekipit në fushë dhe natyrisht lëvizjet me top jashtë zonës të sulmuesit Nuabueze bën diferencën ndaj një Vllaznie të ngjeshur në mbrojtje.

FORMACIONI MË I DOBËT

Siç e shikoni, “Panorama Sport” ne formacionin me te dobet te javes se 10-te ka zgjedhur edhe tre lojtare te Vllaznise.

Kuptohet ndikuar nga paraqitja e tyre e dobet ne ndeshjen ndaj Laçit dhe ata jane portieri Alen Sherri, mbrojtesi Dajan Shehi dhe mesfushori Florind Bardulla.

TRAJNERI MË I DOBËT – JORGOS MARANTAS