Miralem Pjaniç është një nga lojtarët më të mirë dhe të vlerësuar të Juventusit, por ky sezon nuk po shkon në mënyrën më të mirë për boshnjakun. Ai nuk ka arritur të gjejë formën e tij dhe nuk është përshtatur me idetë e Sarrit. Kështu, Juventusi po përgatitet për një blerje të madhe në verë dhe ka projektuar shitjen e Pjaniç.

Mediet italiane raportojnë se Juventusi po kërkon për një blerës të Pjaniç dhe duket se e ka gjetur. PSG ka treguar interes konkret për boshnjakun dhe ka shprehur dëshirën të nisë negociatat me Juventusin për të caktuar një çmim për yllin ballkanas.

Vlera e Pjaniç në merkato sipas prestigjozes “Transfermarkt” është 65 milionë euro, por me shumë mundësi Parisi do kërkojë ta marrë me një çmim më të ulët, duke parë se Pjaniç po i afrohet të 30-ave dhe nuk premton shumë në të ardhmen afatgjatë. /vipsport/