Suksesi i Beselidhjes ne Kupen e Federates Shqiptare te Basketbollit kur arriti te munde ne finale ekipin e Tiranes dhe te shpallet fitues i ketij trofeu, nuk ka kaluar pa u festuar ne Lezhe.

Pikerisht per kete arsye, diten e sotme ka qene vete kryebashkiaku Pjerin Ndreu qe ka pritur ne zyren e tij basketbollistet, stafin teknik dhe drejtuesit e ketij ekipi.

“Nje pritje me ekipin e basketbollit te meshkujve te Beselidhjes qe sapo ka fituar kupen e Federates! Per here te pare nje ekip lezhjan rivalizon per titull kampion ne superlige! N

je falenderim per gjithe djemte, trajnerin e talentuar Afrim Bilali dhe sponsoret qe mbajne 60% te shoenzimeve te ekipit!”- shkruan ne faqen e tij kryebashkiaku i Lezhes Pjerin Ndreu.

Megjithate trofeu i Kupes se Federates, eshte trofeu me i vogel qe ky ekip ka fituar. Objektivi i tij kryesor eshte Kupa e Shqiperise dhe mbi te gjithe titulli kampion i ketij sezoni./SHKODRA-SPORT.COM/