Vllaznia pret Kastritotin në “Loro Boriçi” në sfidën e javës së pestë të “Abissnet Superiore”.

Skuadra shkodrane vjen nga një humbje në transfertë përballë Egnatais dhe djemtë e drejtuar nga Mirel Josa do të kërkojnë të rikthehen te tre pikët.

Nga ana tjetër, krutanët duan të ruajnë ritmin që kanë pa humbje dhe në Shkodër do të kërkojnë të bëjnë të njëjtën gjë.

FORMACIONET ZYRTARE:

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Shehi, Juriç, Hakaj, Jonuzi, Alivoda, Heriç, Mala, H. Marku, A. Hoxhaj.

Trajner: Mirel Josa

KASTRIOTI: Sali, Kodra, Stojanoviç, A. Selmani, Rami, Karakaçi, Hasani, Mehmeti, Zogaj, Gabriel, Greca.

Trajner: Emiljano Çela