Erzeni-Vllaznia është sfida hapëse e javës së dytë të “Abissnet Superiore”, e cila do të luhet në Rrogozhinë.

Të dyja skuadrat kanë si synim tre pikët, me shijakasit që arritën të merrnin një barazim dramatik në javën e parë përballë Laçit.

Nga ana tjetër, shkodranët e nisën me fitore sezonin e ri duke mundur në shtëpi Kukësin me rezultatin 3-1 dhe kështu do të vazhdojë me ritmin e fitoreve.

LIVE ERZENI-VLLAZNIA 2-1
23’ Mihana, 59’ Zekaj/ 7’ Balaj