Partizani dhe Vllaznia luajnë sot raundin e parë të një dueli të rëndësishëm për të dy klubet, të cilët kërkojnë Europën dhe një trofe nëpërmjet Kupës, meqë në kampionat nuk mund të jenë më protagonistë të rëndësishëm.

Një duel që vjen me tablo disi të ndryshme për trajnerët e të dy skuadrave, pasi te Partizani, tekniku Mehmeti ka humbur për shkak të grumbullimit me Shpresat mesfushorin Rrapaj për dëmtim.

Ndërsa te Vllaznia është kthyer përsëri Da Silva, i cili prittë të ketë një rol të rëndësishëm në skemat e kuqebluve.

LIVE PARTIZANI-VLLAZNIA 0-0