Portugalia dhe Gana ndeshen me njëra tjetrën në “Stadium 974”, në sfidën e vlefshme për grupin H të Botërorit të Katarit.

Luzitanët e drejtuar nga Fernando Santos në stol dhe Kristiano Ronaldo në fushë duan ta nisin në mënyrën më të mirë të mundshme këtë kompeticion.

Nga ana tjetër, Gana do të kërkojë që të dhurojë surprizën e tretë të këtij Botërori dhe të shpresojë në një kualifikim të mundshëm.

LIVE:

PORUGALI 0-0 GANË