Vllaznia do të presë në orën 17:00 në “Loro Boriçi” Partizanin në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të të Kategorisë Superiore.

Kuqeblutë vijnë në këtë duel pas barazimit me Teutën në Durrës, ndërsa “demat” me moralin e lartë pas fitores në derbi ndaj Tiranës.

Shkodranët do të kërkojnë të mos humbin “treni e fundit”, për në kampionat për sa i përket pretendimeve për titull, ndërsa të kuqtë të ngjiten në vendin e parë në rast se Tirana nuk fiton me Laçin.

Trajneri Josa ka zgjedhur titullar Bekim Balaj dhe Kolela ka hedhur në fushë futbollistët që fituan në derbi.

LIVE VLLAZNIA-PARTIZANI 1-1
7’ Balaj/ 3′ Da Silva