Vllaznia pret në “Loro Boriçi” Skënderbeun në sfidën e vlefshme për javën e fundit të fazës së dytë të kampionatit, me të dyja skuadrat që vijnë me objektiv tri pikët.

Kuqeblutë kanë bërë mjaft mirë në sfidat e fundit, duke grumbulluar 6 pikë në dy ndeshje radhazi përballë Dinamos dhe Tiranës.

Nga ana tjetër, korçarët kanë pasur një sezon me ulje-ngritje dhe kanë humbur pozicionin e tyre në “Final 4” dhe për këtë arsye ekipi i Gvozdenoviç kërkon me çdo kusht maksimumin në Shkodër.

LIVE VLLAZNIA-SKENDERBEU 5-0