Vllaznia e femrave do të presë Valur në orën 18:00 në stadiumin “Loro Boriçi” në ndeshjen e vlefshme për finalen e Grupit 7 në Ligën e Kampioneve.

Kampione si dhe fituese të Kupës për 10 vite radhazi në Shqipëri, shkodranet kërkojnë kualifikimin për në “play off” të Champions-it, për të synuar më pas pse jo një tjetër rezultat historik si ai i sezonit të kaluar, ku mbërritën deri në fazën e grupeve.

Për ta bërë diçka të tillë, pengesa e radhës janë islandezet, një kundërshtar aspak i lehtë, që në gjysmëfinale mundi 2-1 turket e Fomget.

VLLAZNIA-VALUR 0-0