Kategoria e Parë luan javën e 10-të ditën e sotme, me të gjitha skuadrat që zbresin në fushën e lojës në orën 13:30, për objektivat e tyre.

Bylisi kryesues do të presë Besën në një sfidë që luhet për vendin e parë dhe mbijetesën, ndërsa AF Elbasani luan në transfertë me Luzin.

Vora e vendit të tretë pret Lushnjën, me këtë të fundit që është futur në garë për një vend në “play off”, ndërsa Apolonia kërkon të rikthehet te fitorja në transfertën përballë Kastriotit.

Korabi dhe Flamurtari do të masin forcat me të dyja skuadrat që ndodhen në zonën “play off”, ndërsa gjithashtu luhet dhe takimi Tomori-Burreli.

NDESHJET:

BYLIS – BESA 13:30

KASTRIOTI – APOLONIA 13:30

KORABI – FLAMURTARI 13:30

LUZI – AF ELBASANI 13:30

TOMORI – BURRELI 13:30

VORA – LUSHNJA 13:30