Pesë anëtarë të klubit argjentinas Aldosivi, përfshirë lojtarë dhe staf teknik, ishin protagonistët e një episodi të tmerrshëm pas humbjes 2-0 kundër Godoy Cruz në Mendoza. Tifozët i vunë flakën makinave të tyre në zonën e Punta Mogotes ku ndodhet selia e klubit.

Zjarrfikësit janë aktivizuar menjëherë dhe kanë parandaluar që situata të bëhet e rrezikshme për zonën përreth. Nuk është regjistruar asnjë dëmtim. Paralajmërimi është dhënë nga banorët vendas, të cilët kanë telefonuar menjëherë numrat e urgjencës pasi kanë parë flakët. Zjarri u administrua shpejt, por nuk ka gjasa që lojtarët ta lënë makinën atje kur të shkojnë për të luajtur në transfertë.

Skuadra ishte ende në Mendoza kur ndodhi episodi i keq dhe ka një shqetësim të madh për pritjen që do të marrin kur të kthehen. Aldosivi, drejtuar nga Leandro Somoza, janë në mes të zonës së rënies dhe kanë humbur kundër Huracán dhe Godoy Cruz në dy ndeshjet e fundit:

shanset për të qëndruar në kategori janë minimale dhe tifozët kanë shprehur të gjithë zemërimin e tyre me këtë gjest të çmendur.Pas incidenteve, klubi ka vendosur që ndeshjet e radhës në shtëpi të jenë me dyer të mbyllura.