Dita e neserme shenon mbylljen e merkatos per futbollin shqiptar. Qe do te thote se asnje skuader nuk do te mundet te transferoje ndonje futbollist tjeter pas ores 24:00 te kesaj dite.

Tifozet e Vllaznise sigurisht qe kane pritur me shume deshire ndonje perforcim cilesor gjate kesaj merkatoje, per me teper nisur edhe nga deklaratat e trajnerit Osmani kur u shpreh se presin edhe nje brazilian qe luan ne rolin e sulmuesit anesor.

Por a do te vije ai? Gjasat jane qe te mos kete asnje levizje tjeter. Gazeta “Shkodra Sport” eshte munduar te mesoje prane drejtuesve te klubit ne lidhje me kete çeshtje, por nuk ka arritur te marre asnje informacion.

Qe do te thote se shanset jane te pakta, por nuk mund te thuash “jo” perfundimisht sepse oret e fundit te merkatos mund te jene vendimtare ne kete drejtim. Siç e dini, Vllaznia gjate ketyre diteve ka bere realitet afrimin e mbrojtesit brazilian Andrey Yago dhe te mesfushorit kosovar Alfred Ajdareviç./SHKODRA-SPORT.COM/