Krunic si monedhë shkëmbimi për Milanin. Verën e kaluar Pioli vendosi që Rade të qëndronte pavarësisht ofertave nga Fenerbahce, por tani situata ka ndryshuar krejtësisht.

Pas dëmtimit boshnjaku ka patur gjithnjë e me pak minuta, dhe duke i shtuar këtu rendimentin e mirë të Musah apo Adli, si dhe rikthimin e Bennacer, është e lehtë të kuptosh se minutazhi do i pakësohet edhe më shumë.

Në këtë mënyrë te Milani kanë vendosur që ta shesin Krunic në sesionin dimëror në Turqi. Për të financuar hedhjen në sulm për një qendërsulmues.

Sipas GDS, Fenerbahce është gati të trokasë sërish në dyert e Milanit për Krunic. Klubi turk, ku luan dhe bashkatdhetari i tij Dzeko, ka që tani një akord me mesfushorin boshnjak, për një kontratë prej 3 milionë eurosh neto në sezon. Dyfishin e asaj që fiton momentalisht.

Ndërkohë që pritet t’i ofrojë Milanit të njëjtën ofertë prej 5 milionë eurosh që u refuzua nga kuqezinjtë në verë. Klubi italian shpreson të përfitojë diku afër 10 milionëve, por me shumë mundësi mund të pranojë edhe një ofertë prej 6-7 milionë eurosh.

Para këto që do të investoheshin për të arritur te një sulmues që mund t’i jepte një shtysë Milanit në garën për titullin kampion. Emri i preferuar është ai i 24-vjecarit David, por kërkesa prej 40 milionë eurosh e Lille për kartonin e tij duket një pengesë e pakalueshme.

Ndaj në shtëpinë e kuqezinjve po rriten ndjeshëm kuotat e Serhou Guirassy, sulmuesit 28-vjeçar të Stuttgartit, që në Bundesligë për sa i përket numrave vjen direkt pas Harry Kane. Dhe afrikani ka një kontratë me klauzolë largimi prej 17 milionë eurosh.

Milani po mendon ta paguajë, duke djegur menjëherë konkurencën për verën e ardhshme. Pasi Guirassy (18 gola këtë sezon me surprizën Suttgart) ndiqet dhe pëlqehet nga shumë klube.