Pas Vllaznise rradhen e kishte Partizani dhe ne fakt keshtu ka ndodhur. Beselidhja ne basketboll per meshkuj e ka mundur edhe kete kundershtar duke siguruar ne kete menyre edhe fitoren e 17-te rradhazi ne po kaq ndeshje te luajtura ne kampionat dhe duke konfirmuar se vazhdon te mbetet pretendenti numer 1 per titullin kampion.

Takimi ndaj te kuqve eshte luajtur mbremjen e sotme ne pallatin e sportit “Asllan Rusi” te kryeqytetit. Ne fakt vetem perioda e pare kishte rivalitet ne mes dy ekipeve dhe ajo do te mbyllej ne shifrat 19-18 ne favor te Beselidhjes.

Ne te dyten ajo ka ardhur duke u thelluar dhe u mbyll 22-17. Ne kete menyre, dy ekipet shkuan ne pushimin e ndeshjes me nje diference prej 6 pikesh ne favor te lezhjaneve. Epersi qe do te vinte duke u thelluar ne dy periodat e tjera.

E treta u mbyll 24-19 ndersa e fundit 16-7 dhe keshtu i gjithe takimi u mbyll me fitoren e rradhes te Beselidhjes, kete here me shifrat 81-61 ndaj Partizanit. Nje fitore qe vlen per vazhdimesine por edhe per te treguar pathyeshmerine e saj ne kete kampionat.

Trajneri Bilali i ka aktivizuar te 12 lojtaret qe ka patur ne dispozicion per kete ndeshje, nderkohe qe pikeshenuesi me i mire i Beselidhjes rezultoi te ishte Eldi Hysa me 17 te tilla. Lezhjanet kryesojne te vetem renditjen me 34 pike duke synuar ne kete menyre ta mbyllin kete kampionat pa asnje humbje./www.shkodrasport.com/