45+3′ Përfundon pjesa e parë

45+1′ Sërish rrezikshëm Erzeni. Avdiu kërkon të gjejë cepin e portës me një goditje nga limitet e zonës, por topi shkon ngjitur me shtyllën

45′ Gjyqtari i katërt i takimit akordon 3 minuta shtesë

44′ Erezni provon me goditje nga distanca, por topi nuk gjen në asnjë rast kuadratin e portës

37’ Pas një harkimi në zonë lojtari i Vllaznisë Shehi godet me kokë, por topi shkon lehtësisht në duart e Xhikës

35’ Vllaznia hidhet në sulm në kërkim të golit të baraspeshës. Ekipi i Josës provon të rrezikojë në të gjitha mënyrat por Erzeni i mbyllur në mbrojtje nuk lejon hapësira

30’ Vllaznia provon të ndryshojë shifrat e takimit. Jonuzi provon të surprizojë portierin kundërshtar, por gabon

27’ Vjen kartoni i parë i verdhë i ndeshjes. Sadiki ndërhyn në dëm të Hoxhajt dhe gjyqtari Cjapi detyrohet të nxjerrë nga xhepi kartonin e verdhë

22’ GOOOOL Erzeni kalon në avantazh me anë të një goli nga goditja e dënimit. Alan Rodriges lëshoi një predhë nga distanca duke mposhtur portierin Zogovic dhe duke prishur ekuilibrat e takimit

12’ Ekipet studiojnë lëvizjet e njëri-tjetrit dhe loja zhvillohet më së shumti në mesfushë

6′ Shkodranët mundohen të zotërojnë fushën dhe qarkullojnë topin, por pa u shfaqur rrezikshëm në portën e Erzenit.

4′ Vllaznia fiton terren, goditje kendi për shkodranët

Ka startuar ndeshja në Durrës midis Erzenit dhe Vllaznisë

FORMACIONET ZYRTARE:

ERZENI: Xhika, Iljazi, Krasniqi, Sadiki, Peposhi, Osmanllari, Mehmeti, Alan Rodriges, Kahrimanoviç, Avdiu, Kadriu. Trajner: Xhevahir Kapllani

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Juriç, Shehi, Hakaj, Boshnjaku, Jonuzi, Marku, Latifi, Hoxhaj, Kaina. Trajner: Mirel Josa.

GJYQTARË: Kreshnik Cjapi, Ilir Tartarej, Orges Grabova.

VAR: Ardian Beqiraj, AVAR: Dojando Myftari