Shqiperia eshte ndeshkuar nga nje gabim i vetem kater minuta para fundit te pjeses se pare e cila ne kete menyre mbyllet me rezultatin 1-0 ne favor te Polonise.

Kombëtarja shqiptare po luan në Varshavë ndeshjen e parë kualifikuese të Euro 2024. Një sfidë e vështirë ndaj Polonisë vendase, e cila ka humbur pak ditë më parë përballë Republikës Çeke me shifrat 3-1.

41′ Të pafat, Shqipëria pëson golin nga pakujdesia e mbrojtjes. Shenon Swiderski

Polonia (4-4-2): Szczesny; Frankowski, Bednarek, Salamon, Kiwior; Kaminsky, Linetty, Zielinski, Zalewski; Lewandowski, Swiderski. Trajner: Fernando Santos

Shqipëria (4-3-3): Strakosha; Balliu, Kumbulla, Mihaj, Hysaj; Ramadani, Gjasula, Asllani; Asani, Cikalleshi, Uzuni. Trajner: Sylvinho