Lucas Hernandez mund ta pësojë keq nga Paris Saint-Germain, pas komenteve të bëra në një seancë stërvitore, aty ku përfshihen Kylian Mbappe dhe Ousmane Dembele.

Sulmuesi 24-vjeçar e pyet anësorin se përse u larguar nga Barcelona dhe nuk këndoi në prezantimin para bashkëlojtarëve te parisienët, raporton Foot Mercato.

Kylian Mbappe i ka thënë Ousmane Dembeles: “Ti ke ardhur nga Barça. Pse nuk këndove (në takimin e parë të ekipit, që është traditë)?”.

Lucas Hernandez nëdrhyri në bisedë dhe tha : “Si mund t’ju mësojë një ekip m**ti se si të këndoni?”. Dembele mesa duket nuk u përgjigj dhe preferoi të heshte nga ai reagim i ish-anëtarit të Bayern Munichut.

Lucas Hernandez iu bashkua PSG-së nga Bayern Munich këtë verë, pasi ka kaluar katër vite në Gjermani. Ai luajti një rol të drejtpërdrejtë në turpërimin 8-2 të Barcelonës nga Bayern në 2020 në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/